طارمی:میخواهم وارث خوبی برای شماره ۹ پرسپولیس باشم،مرد سال آسیا شوم افتخار بزرگی است

شناسه خبر: 1189
تاریخ انتشار: 25 مرداد 1396

اولین فصل حضورش در پرسپولیس چشم ها را خیره کرد و عنوان پدیده لیگ چهاردهم را به نام خود ثبت کرد. در لیگ پانزدهم آقای گل شد و در کنار آن عنوان بهترین مهاجم فصل را نیز به دست آورد. در لیگ شانزدهم ضمن تکرار آقای گلی لیگ برتر برای دومین فصل متوالی، جایزه بهترین بازیکن فصل را نیز کسب کرد. در تمرینات و بازی های پرسپولیس که حاضر شوید، می‌بینید که پیراهن شماره ۹ پرسپولیس، بالاترین آمار را در بین هوادارانی دارد که آن را بر تن کرده اند. حتی از فروشگاه های ورزشی منیریه تهران نیز که پرس و جو کردم، پیراهن مهدی طارمی مشتریان بیشتری دارد. این جز لطف خدا و شایستگی های جوان خوب و دوست داشتنی بوشهری پرسپولیس نیست. بازیکنی که همگان به استعداد و توانایی های فنی اش ایمان دارند و امید است با تلاش بیشتر به جایگاهی به مراتب بالاتر از آن چیزی که در حال حاضر قرار دارد، برسد. از این به بعد مسیر مهدی طارمی بیشتر از گذشته با دست اندازهای حاشیه سازان مواجه خواهد بود. پس باید بیشتر از قبل مراقب خود و جایگاهش باشد. در ادامه ماحصل گپ و گفت مفصل  خبرنگار سایت پیروزی دیلی و مهدی طارمی را می‌خوانید.

-تبریک می‌گویم. گل زنی را با قدرت شروع کردی و این بار به هفته چهارم نرسیده، آتش بازی مهدی طارمی شروع شد؟
خب این لطف خدا بود و کمک هم تیمی هایم که در موقعیت های مناسب توپ را به من رساندند و من حاصل تلاش یک تیم را کامل کردم. امیدوارم در ادامه فصل نیز این روند تداوم داشته باشد. من تمام تلاشم را می‌کنم تا همیشه برای پرسپولیس عضو موثری باشم.

-نفت را که چپ و راست کردی، همه شکل گل زده ای، جز از آن برگردان هایی که خوب هم می‌زنی؟
شما لطف دارید. مهم شکل گل زدن نیست. مهم این است بازیکنی در موقعیت گلزنی قرار می‌گیرد، حاصل تلاش هم تیمی هایش را به ثمر بنشاند. البته لذت گلزنی برای پرسپولیس خیلی شیرین است و هر بار که این افتخار نصیبم می‌شود گویا اولین گلم را برای پرسپولیس به ثمر رسانده ام.

دو عنوان برترین بازیکن و برترین  مهاجم، دو عنوان آقای گلی و یک عنوان پدیده فصل تنها با سه فصل حضور در پرسپولیس! در این خصوص  صحبتی داری؟
این موفقیت ها را که ذکر کردید، اول لطف خدا می‌دانم و تمام مربیانی که در این سال ها هدایت پرسپولیس را بر عهده داشتند. از علی دایی که من را به پرسپولیس آورد تا الان که برانکو ایوانکوویچ هدایت تیم را بر عهده دارد. همچنین از تمام همبازی هایم که در این سال ها افتخار بازی کردن در کنارشان را داشته ام و هواداران یک رنگ پرسپولیس که همیشه مشوق بازیکنان تیم محبوب شان بوده اند.

-بازی سیاه جامگان را در پیش دارید؟
به لطف خدا و تدابیر کادر فنی و تلاش بازیکنان تا این جای کار با ۳ پیروزی پیاپی فصل را شروع کرده ایم. مقابل تیم خوبی بازی داریم. هیچ تیمی را از پیش بازنده نمی‌دانیم. برای بازی برابر سیاه جامگان تلاش مان این خواهد بود که با پیاده کردن دستورات تاکتیکی کادر فنی به ۳ امتیاز این بازی دست پیدا کنیم و با روحیه ای خوب آماده دیدار برابر الاهلی بشویم.

-از بازی برابر الاهلی صحبت کردی. شرایط پرسپولیس برای این دیدار سخت و حساس چطور است؟
در حال حاضرکه شرایط خوبی داریم. همه بازیکنان با قدرت و انگیزه و با هدف پیروزی برابر الاهلی تمرین می‌کنندو. خدا را شکر که آقا سید (سید جلال حسینی) و کمال نیز به شرایط بازی رسیده اند و با قدرت تمرین می‌کنند. مورد خاصی وجود ندارد که نتوانیم از این مرحله عبور کنیم.

-به طور حتم می دانی که حریف با بودجه ای کلان حسابی ریخت و پاش کرده و بازیکنان گران قیمتی را به ترکیب خود افزوده است. این موضوع باعث نمی‌شود بیشتر نسبت به توانایی ها و داشته های حریف فکر کنید؟
ما با یک تیم ساده هم بازی تدارکاتی برگزار می‌کنیم، کادر فنی از قبل برنامه ریزی می‌کند. در مورد الاهلی شک نداشته باشید تمام مواردی که ذکر کردید، مورد توجه کادرفنی پرسپولیس بوده و در این خصوص آنالیز کاملی صورت گرفته است. قرار نیست دست و پا بسته به مصاف الاهلی برویم که از حالا بخواهیم نگران نتیجه بازی باشیم. ما بازیکنان بسیار خوبی در اختیار داریم و یک کادرفنی بسیار قوی. آیا این که آنها با چنین شدتی دست به تقویت تیم خود زده اند خودش نشانه هراس از قدرت پرسپولیس نیست؟! پس همان قدر که ما باید هوشیاری در این بازی حضور پیدا کنیم، بدانید حریف مان نیز نگرانی های خودش را برای بازی برابر پرسپولیس بزرگ دارد.

-بعد از بازی الاهلی هم که با تیم ملی عازم کره جنوبی می‌شوی؟

بله، البته دو بازی آخر ما برابر کره جنوبی و سوریه جنبه تشریفاتی دارد. اما این دلیل نمی‌شود که این بازی ها را ساده تصور کنیم. در قاموس ایرانی این مسائل  نمی‌گنجد. هدف همه ما در تیم ملی از کادر فنی گرفته تا بازیکنان، کسب ۶ امتیاز از دو بازی باقی مانده است.

-تو هم به خاطر عملکرد بسیار خوبی که در پرسپولیس و لیگ قهرمانان آسیا داشتی و هم به خاطر تاثیرگذاری ات در تیم ملی و گل هایی که در مقدماتی جام جهانی به ثمر رساندی، شانس بالایی برای کسب عنوان بهترین بازیکن سال آسیا را نیز پیش رو داری؟
کسب چنین عنوانی بی شک افتخار بزرگی برای من خواهد بود. این که بعد از علی دایی، مهدوی کیا خداداد عزیزی و علی کریمی، پنجمین ایرانی و پرسپولیسی بشوم که این افتخار و این عنوان را به دست می‌آورد، جای خوشحالی دارد. اما نمی‌خواهم ذهنم را جلوتر درگیر این موضوع کنم. من به کارم در پرسپولیس و تیم ملی ادامه می‌دهم. حالا هرچه خدا بخواهد و هر چه قسمت بشود.

-می‌خواهم کمی از حال و هوای این روزهایت صحبت کنی. روی فوتبالت تمرکز لازم را داری؟
بله، خداراشکر همه چیز به خوبی پیش می‌رود. هم من و هم تیم و همه بچه ها در بهترین شرایط قرار داریم.

-یک هوادار پستی گذاشته بود که گویا به دلت نشست و احساس آرامش کردن این مدت با حاشیه های ساخته شده چطور کنار آمدی؟
این مسائل و حرف و حدیث ها برای ما طبیعی و جزئی از فوتبال ما شده و باید با آن کنار بیاییم. من هم خیلی وقت است که با این مسائل کنار آمده‌ام.

-مواردی مانند این که به منشا پاس نمی‌دهید را چطور پاسخ می‌دهی؟
این صحبت ها که همیشه بوده. خب یک زمان صحبت ها انتقادی است. زمان دیگر تعریف می‌کنند. در دو بازی اول که توپ زیادی که نصیب خود من هم نشد. در این شرایط می‌توانستم به منشا پاس ندهم؟! ضمن این که پس از بازی برابر نفت، کامنت های برخی کاربران فضای مجازی را همه دیدند که سرمنشا آنها به کجاها ربط پیدا می‌کرد.

-خب این نشان می‌دهد مهدی طارمی بازیکن بزرگی برای هدف قراردادن حاشیه سازها شده و کوچکترین حرکتش زیر ذره بین است؟
من دو سالی است با این حرف و حدیث ها زندگی می‌کنم و کنار آمده ام. این مسائل برایم عادی شده است. اهمیتی به این حرف ها نمی‌دهم. البته با نقد شدن مشکلی ندارم. اما تنها انتقاداتی که به جا و سازنده باشد را مورد توجه قرار می‌دهم. اما انتقادی که از روی تخریب باشد را از این گوش می‌گیریم و از آن گوش در می‌کنم. حالا هرکسی می‌خواهد باشد.

-این مدت خیلی دل خوری هایت را به زبان آوردی یا در صفحه اینستاگرامت منتشر کردی. اگر زمان به عقب برگردد، این کار را تکرار می‌کنی؟
مطالبی که این مدت گفتم یا نوشتم، یک پنجم آن چیزهایی هم نبود که باید می‌گفتم. اما توی خودم ریختم و باقی موارد را بازگو نکردم و دیگر هم نخواهم گفت. چون حس می‌کنم در فوتبال ایران گوش شنوایی نیست و فقط می خواهند اگر چیزی می‌گویی، حاشیه ای بسازند و تو را بزنند. برای همین فکر نمی‌کنم ادامه این کار صحیح باشد.

-یک روز می‌گویند از تشویق هواداران سرتمرین اظهار ناراحتی کردی و یک بار هم با محمود خوردبین جرو بحث داشته  ای؟
من هیچ وقت به خودم اجازه نمی‌دهم و نداده ام که با بزرگتر خودم، به خصوص شخصیتی مثل محمودخان بدصحبت کنم. آن روز در آن صحنه ۲۰، ۳۰ متر با محمود خان فاصله داشتم. چاره ای نبود که بلند صحبت کنم تا صدای من به محمودخان برسد. در آن صحنه با مخاطب که محمودخان بود، صحبت می‌کردم. با خودم که صحبت نمی‌کردم. شاید به این خاطر بود برای کسانی که آن جا بودند این شائبه پیش آمد که بین من و محمودخان بحث و ناراحتی پیش آمده است. در تمرین یکشنبه هم دیدید که با محمودخان گفتیم و خندیدیم و کری خوانی جالبی داشتیم.  با هواداران هم همیشه رابطه خوب و معقول و مناسبی داشته ام.

-مهدی طارمی در چهارمین فصل حضورش در پرسپولیس می‌داند چه جایگاهی دارد و تا کجا قرار است پیش برود و آیا قدر جایگاهی را که دارد ، می‌داند؟
اگر قدر پیراهنی را که برتن کرده ام، را نمی‌دانستم، یقین بدانید نمی‌توانستم به کارم در پرسپولیس ادامه بدهم. سال اول پیراهن شماره ۱۷ که متعلق به بازیکن بزرگ تاریخ این تیم یعنی فرشاد پیوس بود را بر تن کردم که پدیده لیگ چهاردهم شدم. سال دوم با پیراهن شماره ۹ که زنده یاد صفر ایرانپاک که آقای گل دربی است را پوشیدم و عنوان آقای گلی و بهترین بایزکن و بهترین مهاجم لیگ پانزدهم را به نام خودم ثبت کردم. با همین شماره ۹ که محسن خلیلی می‌پوشید، در لیگ شانزدهم آقای گل و بهترین بازیکن شدم. پس مهدی طارمی به خوبی از جایگاه و مسئولیتش در پرسپولیس و در قبال بزرگان این تیم و هوادارانش آگاه است و به روند خوبی که به لطف خدا ادامه خواهم داد. می‌خواهم وارث خوبی برای تمام شماره های ۹ بزرگ تاریخ پرسپولیس، به خصوص زنده یاد صفر ایرانپاک باشم.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.