انتقاد تند رضاییان مدیر عامل پارس جنوبی جم: تا کی قرار است از داوری ها ضرر کنیم؟

شناسه خبر: 14063
تاریخ انتشار: 13 آبان 1397

تیم پارس جنوبی جم اگرچه در بازی گذشته با سپیدرود رشت با یک گل شکست خورد اما اکثریت کارشناسان بر این باور هستند که اشتباهات داوری در نتیجه این بازی تاثیر زیادی داشته است. موضوع اصلی در بازی سپیدرود و پارس جم به پنالتی ای برمی گردد که سعید رحیمی مقدم داور مسابقه برای تیم میزبان گرفت و منجر به گل برتری آنها شد. پنالتی که به گواه کارشناسان صحیح نبود و البته یک پنالتی در نیمه دوم برای پارس جم روی روح‌الله سیف اللهی گرفته نشده است.

با توجه به تکرار اشتباهات داوری علیه پارس جنوبی بهرام رضاییان مدیرعامل این باشگاه گلایه هایی را نسبت به شرایط داوری ها علیه تیمش ارائه کرد. صحبت هایی رضاییان در گفت و گو با “ورزش سه” را در ادامه می خوانید:

بالاخره جایی باید اشتباهات به حداقل برسد

متاسفانه تیم ما بازهم از اشتباهات داوری ضربه خورد و من فکر نمی کنم کمیته داوران توجیهی برای این اشتباهات داشته باشد. چراکه اعتقاد دارد اشتباهات اعضای این کمیته در چینش داوران بیشترین نقش را در مشکلات مربوط به داوری در مسابقات لیگ برتر دارد. شما اکنون می بینید که اکثر تیم ها نسبت به داوری ها گلایه مند هستند و شاید خیلی از آنها نیز حق داشته باشند اما بالاخره باید جایی این اشتباهات به حداقل برسد و داوری ها عادلانه باشد.

تا کی قرار است از داوری ها ضرر کنیم؟

ما نمی گوییم که داوران عمدا اشتباهی می کنند و شک نداریم اشتباهات آنها سهوی است اما حرف مان این است تا کی قرار است اشتباهات به ضررمان باشد و از این مساله ضرر کنیم؟ وقتی مجموع اشتباهات داوری را در نظر می گیریم، می بینیم که داوران امتیازات زیادی را از ما گرفتند و این اصلا برایمان قابل هضم نیست. ما در بازی هایی مثل ماشین سازی، پدیده، نفت آبادان، نفت مسجدسلیمان و در آخر هم سپیدرود از داوری ضرر کردیم و امیدوارم کمیته داوران بتواند دلیلی قانع کننده برایمان بیاورد.

متاسفم که داور کم تجربه ای برای بازی با سپیدرود انتخاب شد

قبل از بازی ما با سپیدرود با توجه به شرایط ورزشگاه رشت و البته شرایط جدولی و نیاز تیم حریف به برد، مشخص بود که این بازی حساسیت زیادی دارد و می تواند مشکل ساز شود. پس طبیعی است که باید برای چنین مسابقه ای یک داور قوی انتخاب کنند اما متاسفانه داوری کم تجربه انتخاب شد و در طول بازی هم دیدید که چه اشتباهات عجیبی از سوی داور رخ داد و به ضرر ما تمام شد.

 

اعضای کمیته داوران داخل یک اتاق نشسته و در را بسته اند

متاسفانه اعضای کمیته داوران در فدراسیون فوتبال داخل یک اتاق نشسته اند و در را هم روی خودشان بسته اند. اصلا هم توجهی ندارند که شرایط جدول لیگ برتر چگونه است تا طبق یک روال درباره چینش داوران تصمیم بگیرند. داوران برای هر هفته باید بر مبنای شرایط بازی ها انتخاب شوند اما می بینیم که اینطور نیست و آقایان کاملا سلیقه ای در این مورد تصمیم گیری می کنند. طبیعی است وقتی یک تیم در شهر خودش اینقدر تماشاچی دارد و هیچ بردی به دست نیاورده باید داوری باتجربه انتخاب شود تا تیم مقابل ضرر نکند، اما متاسفانه ما شاهد هستیم که دقت نظری روی چینش ها صورت نمی گیرد.

داوران ما سالم هستند ولی…

من بازهم تاکید می کنم که داوران ما کاملا انسان های سالمی هستند و قطعا دلشان نمی خواهد هیچ تیمی متضرر شود اما با توجه به اینکه اکثر آنها کم تجربه هستند کمیته داوران باید مدیریت شان کند. به هر حال ما داوران باتجربه ای نیز داریم که کمیته داوران باید در اتاقش را باز کند و با دیدن همه شرایط مدیریت خوبی برای چینش داوری ها داشته باشد.

فدراسیون هرچه زودتر فکری کند

متاسفانه اکثر تیم های لیگ برتر واقعا از شرایط داوری ها ناامید شده اند؛ الان وقت آن است که فدراسیون جلو بیاید و فکری به حال این موضوع انجام دهد. باید شرایطی فراهم شود که اشتباهات به حداقل برسد و اینقدر راحت حق تیم ها نادیده گرفته نشود. فدراسیون در این شرایط بحرانی داوری کشور باید خودی نشان دهدو فکری به حال اشتباهات کند.

چرا با سازمان لیگ مشورت نمی شود؟

در چنین شرایطی یک راهکار که پیشنهاد ما می تواند این باشد که کمیته داوران برای انتخاب داوران مسابقات با سازمان لیگ به عنوان مجری برگزاری مسابقات مشورت کند. چراکه سازمان لیگ به شرایط همه تیم ها و مسابقات اشراف کامل دارد و می تواند اطلاعات خوبی در اختیار اعضای کمیته داوران قرار دهد تا آنها چینش های درستی داشته باشند.

فرافکنی نمی کنیم

ما هرگز دنبال این نیستیم که فرافکنی کنیم و جو را بهم بزنیم. هرگز نمی خواهیم اینطور برداشت شود که وقتی می بازیم داوران را متهم کنیم و همه چیز را گردن داوران بیندازیم اما واضح است که در بازی های مختلف از اشتباهات داوری ضربه خوردیم و در دیدار با سپیدرود هم همه دیدند چه اتفاقاتی رخ داد.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.