هفته بیست و هشتم لیگ برتر/ پارس نای بردن ندارد،علی منصور با جوانانش برد/ پارس جنوبی جم ۰ ذوب آهن اصفهان ۲

شناسه خبر: 19103
تاریخ انتشار: 13 اردیبهشت 1398

از هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران، پارس جنوبی که این روزها شرایط خوبی ندارد در ورزشگاه «تختی» جم پذیرای ذوب آهن اصفهان بود و در نهایت شکست دیگری را تجربه کرد.بازیکنان پارس جنوبی که در هفته های گذشته به دلیل مشکلات مالی باشگاه، بارها در تمرینات حضور نیافتند در دیدار امروز نیز حرفی را برای گفتن مقابل ذوب آهن نداشتند.ذوب آهن که در این هفته ها با هدایت «علیرضا منصوریان» عملکرد خوبی داشته با کسب این پیروزی، ۳۶ امتیازی شد و به رتبه هفتم رسید و پارس جنوبی ۲۹ امتیازی باقی ماند.

 

هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال ایران

ورزشگاه: تختی جم

تماشاگر: ۲ هزار نفر

داور: سیدمهدی مرجان‌زاده، کمک‌ها: علیرضا ایلدروم و علی‌اکبر نوری، کمک داوران اضافی:جواد رحیم‌زاده و پیمان فرخی‌مهر، داور چهارم: محمد عطایی

ناظر: یدالله جهانبازی

 

ترکیب تیم ذوب آهن:

 

محمدباقر صادقی، محمد نژادمهدی، هادی محمدی، علیرضا چراغعلی، زبیر نیک نفس، مجتبی مقتدایی، مهران درخشان مهر(۸۳-وحید محمدزاده)، حمید ملکی، ماریون سیلوا(۷۳-رضا حبیب زاده)، علیرضا منظمی(۷۹-رضا رحیمی) و اوساگوانا

 

سرمربی: علیرضا منصوریان

 

ترکیب تیم پارس جنوبی جم:

 

احمدگوهری، حامد نورمحمدی، مجتبی لطفی، سعید محمدی فر، شهرام گودرزی، روح الله سیف الهی، مجید علیاری، میثم نقی زاده، سید محمد ستاری(۷۶-متین کریم زاده)، ابراهیم صالحی، حسین پور امین

سرمربی : مهدی تارتار

 

 

اخطار:

علیرضا منظمی از ذوب آهن، کریستین اوساگونا از ذوب آهن

 

شرح بازی:

 

در یکی از بازیهای تشریفاتی هفته بیست و هشتم لیگ برتر دو تیم پارس جنوبی و ذوب آهن در شرایطی به دیدار یکدیگر رفتند که هر دو تیم جایگاهی مناسب در جدول لیگ برتر داشتند و امکان کسب سهمیه آسیایی یا خطر سقوط به لیگ دسته اول برای آنها وجود نداشت. عدم حساسیت این بازی باعث شد تا علیرضا منصوریان تیمش را با ترکیبی متفاوت نسبت به مسابقات قبلی به زمین بفرستد و تعداد زیاید از بازیکنان اصلی ذوب آهن برای استراحت در این بازی  و اماده بودن برای نبردهای اسیایی ذوب آهن بر روی نیمکت نشسته بودند.

 

بازی در نیمه اول کیفیت لازم را نداشت و دو تیم بیشتر به فکر بسته نگه داشتن دروازه بودند تا باز کردن دروازه حریف و همین مسئله باعث شد تا تماشاگران شاهد خلق موقعیت های آنچنانی از جانب دو تیم نباشند ولی این ذوب آهن بود که در ثانیه های پایانی نیمه اول به گل رسید تا با برتری راهی رختکن شود.

 

با شروع نیمه دوم پارسی ها برای زدن گل تساوی پیش کشیدند ولی حملات آنها قدرت لازم را نداشت و نگاه ذوب آهن به ضد حملات هم تاکتیک منصوریان در نیمه دوم بود که در ثانیه های پایانی جواب داد و چراغعلی توانست کار پارس را در این بازی تمام کند.

 

 

 

 

شرح گل‌:

 

گل ذوب آهن دقیقه۱+۴۵ -کرنر ارسالی ذوب آهن با خروج اشتباه دروازه بان پارس همراه شد تا محمد نژاد مهدی بر روی تیر دو با یک ضربه دقیق دروازه پارس را باز کند.

دقیقه ۸۵ گل دوم ذوب آهن-ضربه بغل پای دقیق علیرضا چراغعلی در گوشه دروازه پارس قرار گرفت.

 

دقایق حساس:

 

دقیقه۲۴-ضربه سر محمد نوری به بالای دروازه ذوب آهن رفت.

دقیقه۲۶-حسین پورامینی مهاجم پارس کنترل مناسبی در داخل محوطه جریمه نداشت تا یک موقعیت مناسب برای شاگردان تارتار از دست برود.

دقیقه۳۴-شوت پای چپ نیک نفس از پشت محوطه جریمه پارس با واکنش زیبای احمد گوهری راهی کرنر شد.

دقیقه۳۷-ضربه شهرام گودرزی با برخورد به مدافعان ذوب آهن راهی کرنر شد.

دقیقه۴۲-پاس بلند ماریون سیلوا در پشت مدافعان ذوب نصیب منظمی شد اما بازیکن جوان ذوب آهن در موقعیتی تک به تک توپ را به بالای دروازه پارس فرستاد.

دقیقه۶۰-ضربه پورامینی به بالای دروازه ذوب آهن رفت.

دقیقه۶۱-ضربه محکم هادی محمدی بی دقت بود و به کنار دروازه پارس زده شد.

دقیقه۶۷-ضربه پای چپ محمد نوری با شیرجه محمد باقر صادقی کنترل شد.

دقیقه ۶۸-ضربه محکم پورامینی از یک زاویه تقریبا بسته به کنار دروازه ذوب آهن رفت.

دقیقه۷۰-ضربه آکروباتیک  در دو مرحله توسط گوهری مهار شد.

دقیقه۷۲-کرنر بازیکنان پارس و ضربه سر نورمحمدی ابتدا توسط صادقی برگشت داده شد و در ریباند هم ضربه نوری به مدافعان خورد و به کرنر رفت.

دقیقه۸۶-موقعیت تک به تک اوساگونا با خروج خوب گوهری از بین رفت.

بهترین بازیکن :

علیرضا چراغعلی

هافبک چپ تیم فوتبال ذوب آهن که بعد از ورود منصوریان توانست توانایی های خود را نشان دهد در این بازی باز هم جواب اعتماد منصوریان را داد و با گل دومی که به زیبایی به ثمررساند نشان داد بازیکن با ارزشی است .

اتفاق ویژه:

منصوریان در این بازی موفق شد با ۷ تغییر در ترکیب اصلی خود بازهم توانست در ورزشگاه خانگی جم  شاگردان تارتار را شکست دهد تا هم  شکست در بازی مقابل ساپیا را جبران کند و هم به  نوعی انتقام باخت دردیدار رفت را در مقابل پارس بگیرد.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.