منصوریان سرمربی ذوب آهن :می دانستم روی این زمین نمی توانیم فوتبال کنیم! فوتبال در استان بوشهر زنده است و سال دیگر دربی در راه دارید

شناسه خبر: 19160
تاریخ انتشار: 13 اردیبهشت 1398

 

علیرضا منصوریان پس از برتری ۲ بر صفر تیمش مقابل پارس جنوبی جم گفت: کیفیت زمین چمن امروز به حدی نبود که هم تیم ما و هم تیم تارتار در زمین فوتبال بازی کنیم. در نیمه اول بازی مستقیم کردیم و گل دقیقه ۴۵ ما جریان بازی را عوض کرد و این شانس را به ما داد که پرس کنیم. البته ما شنیده بودیم که دو سه هفته پیش زمین را ترمیم کردند. به آنچه می‌خواستیم رسیدیم و گل دوم‌مان را روی باهوشی بازیکن جوان‌مان به ثمر رساندیم. امروز تقریبا با ۹ بازیکن جوان‌مان بازی کردیم و خدا را شکر می‌کنیم و راضی هستیم. بازی کیفیت فنی زیادی نداشت و اگر ما هم از پارس جم گل می‌خوردیم شرایط بازی عوض می‌شد. بخش اعظمی از بازیکنان‌مان را نگه داشتیم برای بازی با الزورا عراق و امیدواریم بتوانیم پرچمدار کشورمان باشیم و به همین خاطر به بازیکنان جوانم تبریک می‌گویم.

 

سرمربی ذوب آهن ادامه داد: من از ۲-۳ هفته پیش تصمیم گرفتم درباره داوری صحبت نکنم. خودم به این نتیجه رسیدم که از اول بحث‌مان احترام به داوری باشد. فکر می‌کنم باید یک مقدار به داوران فضا بدهیم و به دست و پای آنها نپیچیم و هر روز داوران را در مقام قیاس قرار ندهیم و انتقاد نکنیم. تیم داوری امروز خوب بود و اکثر خطاهایی که اعلام کرد خطا بود. بازیکن نیجریه‌ای ما خیلی تکنیکی است و فوق‌العاده قوی است. من به او تذکر دادم گفتم ممکن است داور در خطای بعدی‌ اخراجش کند.

منصوریان درباره تیم فوتبال پارس جم تصریح کرد: پارس از معدود تیم‌هایی است که سال اولی که به لیگ برتر آمد، جزو ۵ تیم اول بود و امسال هم خوب نتیجه گرفته است. تیم تارتار تیم سخت بباز و خیلی منسجم و فیزیکی است. این یک سورپرایز بود که سال اول به لیگ برتر آمدند و آسانسوری به دسته اول برنگشتند. غیر از کادرفنی مدیرعامل بسیار خوبی دارند. آقای رضاییان بسیار آرام است و در فضای حاشیه‌ای نیست. پارس جنوبی امسال پخته‌تر شده ولی در این زمین نمی‌تواند نتیجه بگیرد. سال گذشته زمین خوبی بود و تماشاگر هم ورزشگاه را پر می‌کرد. امروز ما کاملا روی ضربات آزاد کار کرده بودیم و می‌دانستیم که روی این زمین نمی‌توانیم فوتبال بازی کنیم. فکر می‌کنم امسال کار آقای رضاییان سخت‌تر می‌شود. فوتبال اینجا خیلی زنده است و مردم با فوتبال زندگی می‌کنند، اگر آقای رضاییان حفظ شود و امکانات به او بدهند نتیجه‌ می‌گیرد. امیدوارم اتحاد این تیم به هم نخورد و سال آینده هم در لیگ برتر موفق باشد.

وی در مورد شاهین بوشهر نیز گفت: نماینده دوم شما نیز قدمت دارد. خیلی خوب است وجود آن‌ها. در استان بوشهر فوتبال زنده است و دربی خوبی بین بوشهر و جم شکل می‌گیرد. البته باید بگویم که امکانات شهر نیز باید افزایش پیدا کند و ما مجبور نشویم به عسلویه برویم.

 

سرمربی ذوب‌آهن هم‌چنین در خصوص اخراج علی دایی از سایپا نیز گفت: من اصولا نباید این سوال را جواب بدهم. ما مشابه علی دایی در فوتبال‌مان نداریم. هر کجای آسیا که برویم اسم فوتبال ایران بیاید علی دایی را می‌شناسند و در AFC و فیفا کرسی دارد. دایی آدم قابل عرضه‌ای در فوتبال ما در فیفا است و هر اتفاقی در فیفا بیفتد علی دایی را دعوت می‌کنند. من کنار او بودم و به تیم‌های کوچک و بزرگ گل زده است. بالای ۷۰-۸۰ بخیه در صورتش دارد و فکر می‌کنم شأن او حفظ نشد. مسی و نیمار و رونالدو باید بودند تا به رکورد او برسند. اگر علی دایی را به عنوان سمبل بشکنیم نسل من و بعد از من چگونه فکر می‌کنند؟ من فکر می‌کنم احترام دایی را نگه نداشتند، خودش اعلام کرد که من پول نمی‌خواهم فقط پول بچه‌ها را بدهید. علی دایی چیز خاصی نگفته فقط پول بچه‌هایش را می‌خواست. همان بلایی که سر من در نفت آمد سر علی دایی هم آمد. فوتبال ما دچار یک مشکل اساسی است و همیشه شما نگاه کنید بین مدیرعامل، مربی و بازیکنان همیشه یک وضعیت اقتصادی ناپایداری است که شما را به نقطه‌ای می‌رساند که نمی‌توانید از علی دایی توقع داشته باشید سکوت کند. وقتی عصبانی هم می‌شود عصبانی شده است دیگر؛ او علی دایی است. پنج دهه باید بگذرد تا یک فردی مثل علی دایی بیاید و آقای گل جهان بشود. او فقط پول بازیکنانش را می‌خواست. دقیقا مثل بلایی بود که در نفت به سر من آمد. تیم خودمان که با ماکارونی به مسابقات می‌رفت. علی دایی نمی‌تواند سکوت کند و شان او را حفظ نکردند.
منصوریان درباره برکناری شفر و اینکه اگر از او دوباره بخواهند سرمربی استقلال می‌شود؟ گفت: من امروز سرمربی ذوب‌آهن هستم و افتخار می‌کنم سرمربی این تیم هستم. در مسائل دیگر دخالت نکنیم بهتر است. به مسائل دیگر ورود نکنیم و حرفه‌ای تر باشیم.

 

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در پایان گفت: دلیل اصلی برد امروز ما نیمکت تیم ما بود. ما دو بازیکن خوبمان وحید محمدزاده و مسعود ابراهیم‌زاده را روی نیمکت نگه داشتیم، این دو بازیکن انرژی خوبی به جوانان ما دادند. اتحاد و دوستی ما نشأت گرفته از حوزه فکری آقای آذری است. یک خانواده هستیم و واقعا کیف می‌کنیم. خدا را شکر می‌کنم و در حوزه بازیسازی با قدرت جلو می‌رویم.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.