هفته دهم لیگ برتر/ شهر خودرو۱ پارس جنوبی جم ۰/ یک اشتباه برای باخت پارس کافی بود!

شناسه خبر: 23309
تاریخ انتشار: 17 آبان 1398

هفته دهم لیگ برتر

شهر خودرو   ۱     پارس جنوبی جم ۰

 

روز: جمعه
تاریخ: ۱۷/۸/۹۸
ساعت: ۱۶
ورزشگاه: امام رضا (ع)
داور : امیر عراب براقی
کمک ها: مهدی عالیقدر – محسن بابایی
کمک داوران اضافی : کمیل غلامی – امیرسامان سلطانی
داور چهارم : علی اکبر نوری
ناظر: رحیم رحیمی مقدم

 شهر خودرو:

سیدمهدی رحمتی، حسین مرادمند، علی نعمتی، علی فرامرزی، فرشاد محمدی‌مهر، اکبر صادقی، علی نبی زاده (دقیقه ۶۷- سروش رفیعی)، سعید صادقی، امین قاسمی‌نژاد، روح الله باقری (دقیقه ۶۰- یونس شاکری)، حسین مهربان (دقیقه ۹۰+۱- فرشاد فرجی)

سرمربی: یحیی گل محمدی

 

 

پارس جنوبی جم:

فرناندو دخسوس، مهدی ترکمان، فریبرز گرامی، علی عبدالله زاده، محمود شفیعی، متین کریم زاده ( دقیقه ۷۰- محمد ابراهیمی)، مگنو باتیستا، محمد نوری (دقیقه ۷۰- ایمان با صفا)، بابک حاتمی، پوریا اریا کیا، رضا خالقی فر

سرمربی: فراز کمالوند

 

 

 

کارت زرد:

دقیقه ۵۰- بابک حاتمی

دقیقه ۵۷: سعید صادقی

دقیقه ۶۱: علی نبی زاده

دقیقه ۶۹- فرشاد محمدی مهر

دقیقه ۸۰- فریبرز گرامی

 

شرح گل:

شهر خودرو یک پارس جم صفر (دقیقه ۷۸- حسین مهربان)، سعید صادقی از سمت راست ارسال خوبی به محوطه جریمه انجام داد و حسین مهربان با یک چرخش زیبا و ضربه پای چپ توپ را به گوشه دروازه دخسوس فرستاد.

 

شرح بازی:

۴۵ دقیقه اول این دیدار به سود شهر خودرو بود. این تیم علی رغم اینکه موقعیت زیادی به دست آورد اما نتوانست گلی وارد دروازه پارس جم کند و فرصت‌های میزبان با درخشش دخسوس از دست رفت. شاگردان کمالوند نیز موقعیت‌ خوبی از روی ضد حمله به دست آوردند که محمد نوری از آن استفاده نکرد و شوت او از بالای دروازه به بیرون رفت. با این حال باید دید که شهر خودرو برای نیمه دوم چه برنامه ای دارد و برای کسب سه امتیاز چه خواهد کرد.

 

شهر خودرو که برای رسیدن به سه امتیاز احتیاج داشت مانند نیمه اول، نیمه دوم را نیز هجومی بازی کند بازی را آرام آغاز کرد. در ادامه گل محمدی با انجام تعویض های خوبی روند بازی را عوض کرد و توانست روند بازی را به نفع خود کند. در ادامه میزبان موقعیت‌های خوبی را بر روی دروازه خلق کرد تا مهربان از سانتر خوب صادقی نهایت استفاده را برد و تک گل تیمش را وارد دروازه دخسوس کرد و سه امتیاز شیرین برای شهر خودرو به ارمغان آورد.

 

اتفاق ویژه:

 

روح الله باقری بعد از تعویض در اوایل نیمه دوم بسیار ناراحت بود. به طوری که با کادر فنی این تیم از جمله حمید مطهری دست نداد و با عصبانیت بر روی نیمکت نشست.

 

بهترین بازیکن:

حسین مهربان- این بازیکن جوان پایه گذار سه امتیاز حساس برای تیمش بود. به طوری که با یک چرخش زیبا و ضربه رو پا توپ را به تور دروازه چسباند و شهر خودرو را برنده کرد. او علاوه بر این چند موقعیت نیز برای یاران خود به وجود آورد که همه آن‌ها از دست رفت .

 

لحظات حساس:

 

دقیقه ۲- سعید صادقی از سمت راست به سمت محوطه جریمه حرکت کرد و پاس در عمقی را برای اکبر صادقی ارسال کرد که شوت این بازیکن را دخسوس برگشت داد.

دقیقه ۷- شهر خودرو در یک ضد حمله صاحب موقعیت خطرناکی شد که شوت محکم قاسمی نژاد از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۱۱- امین قاسمی نژاد باز هم پشت محوطه جریمه صاحب موقعیت بسیار خوبی شد که شوت فنی او باز هم در اختیار دخسوس قرار گرفت.

دقیقه ۲۹- رضا خالقی فر از اشتباه مدافع شهر خودرو نهایت استفاده را برد و با ارسال پاس به پشت محوطه جریمه نوری را صاحب توپ کرد که شوت خطرناک این بازیکن از بالای دروازه رحمتی راهی اوت شد.

دقیقه ۶۲- باز هم امین قاسمی نژاد پشت محوطه جریمه، صاحب موقعیتی شد که شوت او از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۶۶- سعید صادقی از سمت راست به محوطه جریمه نفوذ کرد که سانتر خطرناک او با واکنش دخسوس دفع شد.

دقیقه ۷۲- شوت خطرناک قاسمی نژاد از داخل محوطه جریمه پس از برخورد به پای مدافع بلوکه شد.

دقیقه ۷۷- حسین مهربان از سمت چپ توپ زمینی به محوطه جریمه فرستاد که ضربه صادقی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۸۳- حسین مهربان با استارت سریع از سمت چپ به محوطه جریمه پارس نفوذ کرد که شوت او را دخسوس در اختیار گرفت.

دقیقه ۸۴- شوت محمد ابراهیمی از پشت محوطه جریمه به شکل خطرناکی راهی اوت شد.

دقیقه ۹۰+۱- پارس جم در داخل محوطه جریمه صاحب موقعیت خطرناکی شد که شوت با صفا از بالای دروازه به بیرون رفت.

 

 

حاشیه‌ها:

 

*کمالوند سرمربی پارس به علت اخراج در دیدار قبلی مجبور است از روی سکوها شاگردانش را مقابل شهر خودرو هدایت کند. او به همراه امیر صادقی پناه مدیر رسانه‌ای تیم پارس در جایگاه تماشاگران میهمان حضور دارد.
*باتیستا در اقدامی جالب پیش از آغاز مسابقه به سمت یحیی گل محمدی رفت. او که سال هاست در فوتبال کشورمان توپ می زند سابقه بازی در تیم های یحیی را در کارنامه دارد.
*گل محمدی پس از آنکه به سمت نیمکت میهمان رفت و با استقبال گرم اسدی مواجه شد، وقتی متوجه شد کمالوند روی سکوهاست از راه دور با اشاره دست به او ادای احترام کرد.
*پیش از شروع بازی فریبرز گرامی که سابقه بازی در پدیده را دارد و در دیدار برگشت فصل گذشته مجبور شده بود به جای دروازه‌بان اخراجی از دروازه پارس محافظت کند و با اشتباهش در دقیقه ۹۰ موجبات برد شهر خودرو را فراهم کرده بود با گل محمدی و سرآسیایی به گرمی خوش و بش کرد.
*چیزی در حدود سه هزار نفر از نزدیک بازی تیم های شهر خودرو و پارس جنوبی جم را تماشا می کنند.
*محمد نوری بازیکن سابق پرسپولیس و کاپیتان پارس پیش از بازی و در راهروها با اکیپ توپ جمع کن ها عکسی به یادگار انداخت.

*فراز کمالوند که از جایگاه تماشاگران نظاره گر دیدار است در نیمه دوم از پشت نیمکت تیم پارس توصیه های خود را به دستیارانش می رساند.
*حضور فرناندو دخسوس در صحنه‌های درگیری بازی جالب توجه است‌. او در اکثر برخورد ها در هر نقطه از زمین خودی به عنوان میانجی وارد درگیری می‌شود.
*کسل کننده بودن بازی باعث شده هواداران ساکت و بدون تحرک نظاره گر بازی باشند.
*روح اله باقری که مشخص بود از تعویضش راضی نیست با ناراحتی زمین بازی را ترک کرد و حتی به دست دادن مطهری کمک مربی شهرخودرو بی اعتنایی کرد.
*گل محمدی در دقیقه ۶۷ در کنار زمین با سروش رفیعی برای ورود به میدان صحبت کرد. تماشاگران بشدت شماره ۷ را مورد تشویق قرار دادند.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.