کمالوند در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان جم:سه بار استعفا نوشته‌ام،پول‌ام‌آی‌آر و حتی دارو هم نداریم،۴۲ روز است که در جم هستم ولی خانه ندارم،تنها دل‌خوشی مردم جم به این تیم است

شناسه خبر: 23813
تاریخ انتشار: 11 آذر 1398

 

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم گفت: بودجه تیم پارس جنوبی نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد کاهش یافته و حتی من در جم خانه هم ندارم و حجم مشکلات فراوان است اما این تیم را در لیگ برتر نگه می‌دارم.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان جم، فراز کمالوند عصر امروز در نشست با خبرنگاران شهرستان جم که در سالن اجتماعات شهرداری جم برگزار شد، اظهار داشت: آمده‌ام  اینجا تا درباره برخی مسائل صحبت کنم. اول فصل عده‌ای گفتند چرا یار نگرفته‌اید؟ کسی بدش نمی‌آید بازیکن خوب بگیرید ولی ۵۰ درصد بودجه ما کاهش یافته است. نتوانستیم بازیکنان مدنظر را بگیریم.

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم افزود: برخی بازیکنان ما مثل بابک حاتمی ۱۴۰ میلیون تومان و متین کریم‌زاده ۷۰ میلیون تومان قرارداد بسته است.کسی توی تیم ما قرارداد بالا نگرفته است. یک بازیکن تیم‌های بالا جدول ۱۲ میلیارد تومان گرفته است. برخی‌ها توقع زیادی از پارس جنوبی دارند.

وی با بیان اینکه غذای خوبی در جم به تیم ما نمی‌دهند، تصریح کرد: توی زمین شهر جم به دلیل بدهی نمی‌توانیم تمرین کنیم. توی شهر جم سرمربی خانه ندارد. بازیکنان تیم ما ۳۰ درصد از ۲۰۰ میلیون تومان قراردادشان را گرفته‌اند. خیلی از بازیکنان، تیم‌های لیگ دسته یک را به پارس جنوبی ترجیح داده‌اند. در قبل از شروع فصل با هر بازیکنی که مذاکره کردیم حتی بازیکنان بومی حاضر نشدند در پارس جنوبی بمانند. می‌گفتند تیم ما بدحساب است.

کمالوند بیان کرد: من قراردادی که با پارس جنوبی بسته‌ام یک سوم قراردادهای سال‌های گذشته با تیم‌های دیگر بوده است. سه بار استعفا نوشته‌ام. ۱۵ بار بازیکنان را به فیزیوتراپی برده‌ام چون باشگاه هزینه ندارد. پول‌ام‌آرآی و حتی دارو هم نداریم. بازیکن ذخیره تیم سپاهان به اندازه کل بودجه تیم ما قراردادش است.

وی با بیان اینکه تیم را با چنگ و دندان دارم حفظ می‌کنم و مشکلات را با جان خریده‌ایم، افزود: برایم قابل حل نیست وزارت نفت پول نمی‌دهد. ذوب آهن با ۴۵ میلیارد بودجه و ۵ برابر بودجه ما شرایطش در جدول را نگاه کنید. ۱۶ بازیکن فصل گذشته پارس جنوبی به‌دلایل مشکلات مالی از تیم رفتند و حاضر نشدند در تیم بمانند.

سرمربی پارس جنوبی جم با اشاره به برخی انتقادها که وی در جم حضور ندارد، خاطرنشان کرد: امروز ۴۲ روز است که در جم هستم ولی خانه ندارم من سرمربی تیم لیگ برتری هستم نباید توی کوچه بخوابم. سر تا پای تیم مشکل است. هزاران مشکل داریم. کاخا بهترین بازیکن ما است با ۴۰۰ میلیون به تیم آورده‌ایم که کیفیت بالایی دارد. پول نداریم غذا از رستوران بگیریم از پالایشگاه برای ما غذا می‌آوردند. از سوپرمارکت محله هم بدهکاریم، پول خرید آب معدنی نداریم. سرپرست تیم ما از پول زن و بچه‌اش می‌گذرد و دارد برای تیم خرج می‌کند.

وی با بیان اینکه شرایط تیم بسیار نگران‌کننده است، تاکید کرد: با این شرایط فصل آینده تیم سقوط خواهد کرد. مردم تنها دل‌خوشی آن‌ها به این تیم فوتبال است. ۸ تیم لیگ یکی می‌شناسم که بودجه آن‌ها بیشتر از پارس جنوبی است که در لیگ برتر حضور دارد.

کمالوند خاطرنشان کرد: آدم سیاسی نیستم اگر از آقای موسوی مدیرعامل منطقه ویژه انرژی عسلویه حمایت می‌کنم دلیل آن این است که وزیر نفت بعد از داستان مصوبه مجلس ابلاغ کرده به شرکت‌های زیرمجموعه خود که هزینه در تیم‌های ورزشی نسبت به سال گذشته ۷۰ درصد کاهش یابد و تیم‌های پایه نیز در حال تعطیلی است. اوضاع در عسلویه طوری هست که حتی توپ فوتبال برای کارکنانش نیز نمی‌خرند.

وی ابراز کرد: من سرمربی بزرگی هستم و در شهرهای مختلفی سرمربی تیم‌ها بوده‌ام. در اینجا شرایط خوب نیست هیچ کس تیم را حمایت نمی‌کند فقط عده‌ای توقع زیادی از پارس جنوبی دارند در حالی که از مشکلات باشگاه خبر ندارند.

فراز کمالوند خطاب به انتقاد خبرنگاران تاکید کرد: وظیفه اصلی رسانه‌ها انتقاد است و گلایه‌های اهالی رسانه را می‌پذیرم بیش از ۱۷ سال است که در فوتبال سرمربی هستم ولی عده‌ای بی‌انصافی می‌کنند و موضوع‌ها را وارونه بیان می‌کنند. ما برای سوار شدن به هواپیما استرس داریم که بازیکنان می‌توانند سوار هواپیما شوند یا نه؟. عده‌ای از خبرنگاران واقعیت‌ها را نمی‌بینند و غیرمنصفانه خبر را منتشر می‌کنند.

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم با بیان اینکه فشار زیادی روی دوش من است و انتظار داریم همه دست به دست هم بدهیم تا مشکلات رفع شود، گفت: برخی بازیکنان ما بیش از ۶ ماه است که خانواده‌های خود را ندیده‌اند و روی بازیکنان نیز فشار وجود دارد. توقع داریم حداقل در شهر جم شرایط تیم بهتر شود و اوضاع تیم ما سر و سامان یابد.

وی خاطرنشان کرد: امسال کار تیم پارس جنوبی خیلی سخت است. با این حجم مشکلاتی که وجود دارد انتظار داریم مثل نساجی ورزشگاه ما هم پر شود و هواداران و مردم از تیم حمایت کنند. متاسفانه شرایطی که وجود دارد نگران‌کننده است. اگر هواداران حمایت‌مان نکنند شرایط تیم بدتر هم می‌شود.

کمالوند با بیان اینکه این تیم را در لیگ برتر نگه می‌دارم، تصریح کرد: دستم خالی است و مشکلات فراوانی داریم نیاز به حمایت هواداران داریم و امیدوارم شرایط تیم بهتر شود و بازیکنان ما با تمام انگیزه برای پیروزی می‌جنگند تا هواداران را شاد کنند.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.