محتشم رئیس هیئت فوتبال بوشهر: فوتبال در روستاهای استان احیا می‌شود

شناسه خبر: 25884
تاریخ انتشار: 19 اردیبهشت 1399

 

به گزارش فوتبال بوشهر به نقل از مهر امیرحسین محتشم در آئین تودیع و معارفه روسای هیئت فوتبال شهرستان تنگستان اظهار داشت: به دنبال احیای فوتبال در سطح روستاهای استان بوشهر هستیم.

 

وی افزود: در گذشته بخش عمده ای از روستاهای استان بوشهر دارای تیم های خوب فوتبالی بودند که باعث ایجاد شور و نشاط و سرزندگی در روستاها بودند.

رئیس هیئت فوتبال استان بوشهر تصریح کرد: خروجی کارکرد فوتبال در روستاهای استان بوشهر به گونه ای بود که ضمن پرورش استعدادهای ناب و معرفی به فوتبال استان، شاهد حضور آنها در لیگ های مختلف کشور نیز بودیم.

محتشم اضافه کرد: در تقویم فصل آینده فوتبال استان در بخش روستایی تمهیدات مناسبی به خصوص در زمینه تسهیل این تیم ها برای شرکت در مسابقات رسمی اندیشه شده است.

توسعه فوتبال ساحلی

وی ادامه داد: در کنار حمایت های مالی در حد وسع هیئت فوتبال استان، به دنبال احیاء تیم هایی هستیم که در روستاها به دلیل مشکلات گسترده مالی چند زمانی است که فوتبال را ترک کرده اند.

رئیس هیئت فوتبال استان بوشهر با اشاره به مزیت های استان بوشهر در حوزه ورزش فوتبال، گفت: هشت شهرستان از ۱۰ شهرستان استان بوشهر ساحلی است که هر کدام از این شهرستان‌ها می‌توانند در زمینه توسعه تیم های وررشی در فوتبال ساحلی گام بردارند.

محتشم ادامه داد: هرچند توسعه زیرساخت های ورزشی از جمله آماده سازی زمین های مناسب برای ورزش فوتبال در حوزه اختیارات دولت و اداره ورزش و جوانان است اما از فرمانداران درخواست داریم که در کمیته های برنامه ریزی برای آماده سازی این زمین ها که اعتبار زیادی هم نیاز ندارند، پیش قدم شوند.

تقویم منظم برای فوتبال استان

وی با اعلام استراتژی های هیئت فوتبال استان بوشهر برای توسعه ورزش فوتبال درسطح استان، گفت: احیای تیم‌های فراموش شده به خصوص در سطح محلات و روستاها، تعامل فرابخشی با سازمان های اجرایی به خصوص شهرداری ها و دهیاری ها، استفاده از خرد جمعی در هیئت های استانی و شهرستانی با تشکیل کمیته های مختلف ، دعوت از پیشکسوتان به عنوان ذخایر ارزشمند این رشته در مباحث مدیریتی ، شفافیت مالی و بستن یک تقویم منظم از جمله مهمترین اولویت های برنامه ای هیئت فوتبال استان بوشهر است.

رئیس هیئت فوتبال استان بوشهر با تقدیر از همه کسانی که از گذشته بدین سو در رشد و توسعه فوتبال در استان متحمل زحمات فراوان شده اند، اظهار داشت: تغییرات در هر عرصه ای بدیهی و در راستا ارتقاء سطوح مختلف پیشرفت قابل ارزیابی است.

در این آیین که با حضور فرماندار، رییس اداره ورزش و جوانان، نمایندگان باشگاه های ورزشی و پیشکسوتان شهرستان تنگستان همراه بود، از زحمات عباس لطفی نژاد رییس سابق هیئت فوتبال شهرستان تنگستان تقدیر و مهدی موزیری به عنوان سرپرست این هیئت در شهرستان تنگستان معارفه شد.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.