هر تیمی ۵ کرونایی داشته باشد، معلق می شود بندجنجالی پروتکل بهداشتی لیگ برتر

شناسه خبر: 25956
تاریخ انتشار: 01 خرداد 1399

بازیکنان ذخیره تیم های لیگ برتر از این پس روی سکوها استقرار پیدا می کنند.

با توجه به قوانینی که وزارت بهداشت ودرمان برای تیم های لیگ برتری در نظر گرفته، در جریان بازی های لیگ برتر افراد حداقل باید با فاصله یک متری روی نیمکت بنشینند و برای رعایت درست این فاصله گذاری فضا برای نشستن روی نیمکت تیم ها کم می شود.

بر این اساس سرپرست، سرمربی، یک مربی، مربی دروازه بان ها، یک امدادگر، یک پزشک  ویک تدارکات در طول مسابقات لیگ برتر روی نیمکت بنشینند و حتی جای نشستن بازیکنان ذخیره هم تغییر می کند.

با توجه به برگزاری بازی ها بدون حضور تماشاگر قرار بر این شده که بازیکنان ذخیره تیم ها به روی سکوها بروند و در نزدیک ترین فاصله به نیمکت بنشینند و تماشاگر مسابقه شوند. از این رو بازیکنان ذخیره تیم ها نیز باید فاصله اجتماعی را روی سکوها رعایت کنند.

ناظران مسابقات مامور هستند تا فاصله گذاری اجتماعی میان نیمکت نشینان و بازیکنان ذخیره را رعایت کنند و تذکرات لازم را بدهند.

در صورتی که تست کرونای ۵ عضو یک تیم فوتبال مثبت شود، آن تیم از لیگ برتر کنار گذاشته خواهد شد.

با صدور مجوزهای لازم برای شروع دوباره مسابقات فوتبال در ایران وزارت بهداشت و درمان قصد دارد موارد بهداشتی سختگیرانه ای را در لیگ برتر اجرا کند تا از ابتلای افراد شاغل در فوتبال به ویروس کرونا جلوگیری کنند. در این خصوص پروتکل بهداشتی سفت و سختی را تنظیم کرده و در اختیار مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال قرار دادند.

یکی از مواردی که در این پروتکل سختگیرانه به آن اشاره شده احتمال کنار گذاشتن تیم ها از لیگ برتر در صورت مشاهده موارد مشکوک است. در این بخش آمده: «درصورت وجود بیش از پنج نفر با علائم مثبت یا مثبت شدن تست های تشخیصی مبنی بر ابتلای فرد، فعالیت تیم مربوطه تا زمان بهبود مبتلایان و کسب گواهی سلامت، معلق خواهد شد.»

طبق اعلام مسئولان وزارت بهداشت و سازمان لیگ حداقل قبل از شروع تمرینات و قبل از آغاز مسابقات اعضای همه تیمها باید تست کرونا بدهند و این مساله ممکن است در آینده بازهم انجام شود. از این رو احتمال دارد در این تست های دوره ای افرادی با علائم مشکوک به کرونا یا ابتلای قطعی به این ویروس مشاهده شوند که وزارت بهداشت تمهید جالبی در نظر گرفته است. 

بر این اساس اگر در زمان آمدن جواب تست های کرونا مشخص شود ۵ عضو یک تیم لیگ برتری تست شان مثبت است، فعالیت های آن تیم معلق می شود و دیگر حق حضور در لیگ برتر را نخواهد داشت.

بی تردید اگر تیمی در آینده از ادامه حضور در لیگ برتر محروم شود و به ناچار آن را از لیگ کنار بگذارند، جدول مسابقات بار دیگر دچار تغییرات عجیبی می شود و یک بحران جدید به وجود می آید. همین حالا هم باشگاه های زیادی مخالف برگزاری لیگ برتر هستند و حال فرض کنید به خاطر ابتلا به کرونا یک یا چند تیم هم از مسابقات کنار گذاشته شوند و آن وقت بازهم شاهد اتفاقات عجیبی خواهیم بود.

از سوی دیگر با توجه به اینکه تا قبل از شروع مسابقات دو دوره تست کرونا انجام می شود این احتمال وجود دارد که در تیم ها موارد ابتلا به کرونا مشاهده شود وحتی برخی تیم ها نتوانند وارد بازی ها شوند که این مساله نیز خود دردسرهای زیادی خواهد داشت.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.