گزارش جالب سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در مورد درخشش طارمی

شناسه خبر: 2677
تاریخ انتشار: 29 شهریور 1396
تیم پرسپولیس باید روز سه شنبه چهارم مهرماه ۹۶ در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا در جدالی حساس برابر الهلال عربستان به میدان برود. برهمین اساس وب سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا به معرفی سه بازیکن تاثیرگذار در تیم پرسپولیس پرداخت. در این گزارش آمده است:
مهدی طارمی
پست: مهاجم
سن: ۲۵ سال

ملیت: ایرانی

عادلانه است اگر بگوییم سال ۲۰۱۷ سالی فوق‌العاده برای مهدی طارمی بوده است. او یکی از بازیکنان تیم ملی ایران است که توانست بدون شکست مرحله انتخابی جام جهانی را پشت سر بگذارد و راهی روسیه ۲۰۱۸ شود. این تیم زمانی صعودش را مسجل کرد که هنوز دو بازی تا پایان مرحله انتخابی مانده بود. طارمی هم چنین در تیم باشگاهی‌اش هم درخشید و تا اینجا به نیمه نهایی لیگ قهرمانان رسیدند. بعد از زدن ۶ گل در مرحله گروهی، طارمی دوباره در دیدار برگشت مقابل الاهلی از مرحله یک چهارم نهایی گل زد.

او که محصول آکادمی برق بوشهر است، یکی از متخصصان پرسپولیس در محوطه جریمه حریف است و همه گل‌هایش از داخل محوطه جریمه بوده است. البته در هوا هم خوب کار می‌کند و غریزه گلزنی دارد. میانگین شوت زده او در هر بازی به طور میانگین ۳.۲ است، دقت شوتش ۴۶ درصد است و تقریبا در نیمی از گل‌های اخیر پرسپولیس دخالت داشته است. البته در دو بازی مرحله گروهی مقابل الهلال گلی نزد.
محسن مسلمان
پست: هافبک
سن: ۲۶ سال

ملیت: ایرانی

برخلاف طارمی، مسلمان به خوبی می‌داند گل زدن به الهلال چه طعمی دارد. او در اولین بازی مقابل این تیم در مرحله گروهی گل اول تیمش را زد. شاید این بازیکن بازی‌ساز بعد از آن دیگر گلی نزده باشد، اما بهترین خالق موقعیت‌های پرسپولیس بوده است.

با ۲۱ خلق موقعیت او یکی از مهم‌ترین بازیکنان مهم برای قرمزها است. یکی از تونایی‌های ویژه او پاس‌هایش است و تکنیکی ویژه دارد و از سال ۲۰۱۶ که او از ذوب آهن به پرسپولیس پیوسته، عملکردی عالی داشته است. مسلمان ۲۶ ساله اصلی‌ترین هافبک میانی پشت سر طارمی است و وظیفه بازی‌سازی را به عهده دارد. علی علیپور و وحید امیری هم در کناره‌ها این وظیفه را دارند.
صادق محرمی
پست: مدافع
سن: ۲۱ سال
ملیت: ایرانی

در بین بازیکنانی که در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا حاضر هستند، صادق محرمی با ۲۱ تکل موفق در این زمینه بهترین آمار را دارد و این عدد شبیه سنش است. او که متولد شهر شمالی ایران، هشتپر است، در ملوان بازی می‌کرده و سال گذشته به پرسپولیس پیوسته است. محرمی که بازیکن تیم ملی زیر ۲۳ ساله‌های ایران است، در پرسپولیس در سمت راست بازی کرده و پیشروی‌هایی هم می‌کند.

او در ۷۹ دوئل برنده شده و در این زمینه بعد از هالک در این رقابت‌ها دوم است. او همچنین دقت پاس ۸۱ درصدی دارد و دقت پاس او در نیمه زمین حریف ۷۶ درصد است. در دیدار برگشت یک چهارم نهایی مقابل الاهلی او ذخیره بود و وارد زمین نشد، اما این تنها بازی بود که در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا از دست داده است. احتمال بازی کردن او در نیمه نهایی هم زیاد است.

نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.