تاج گذاری تارتار و شاگردان در نقش جهان/ ذوب آهن ۰ پارس جنوبی جم ۳

شناسه خبر: 3693
تاریخ انتشار: 28 مهر 1396

ذوب آهن اصفهان       پارس جنوبی جم 

 

 

هفته دهم لیگ هفدهم، جمعه ۲۸/۰۷/۹۶، ساعت ۱۶:۵۰، ورزشگاه نقش جهان اصفهان
داور: حسین زرگر             کمک ها:  سجاد طوری، محمدجواد مداح

 

 

ترکیب ذوب اهن:رشید مظاهری، وحید محمدزاده، محمد نژادمهدی، دانیال اسماعیلی‌فر(۷۷- ایمان موسوی)، مهران درخشان‌مهر، مهدی مهدی‌پور، حمید بوحمدان(۷۲- محمدرضا عباسی)، محمدرضا حسینی، احسان پهلوان(۴۶- ربیع عطایا)، مرتضی تبریزی و کی‌روش استنلی سوارز

سرمربی: امیر قلعه نویی

 

 

 

محسن فروزان، مجتبی لطفی، مایکل اومانیا، فرشاد محمدی‌مهر، میثم تیموری، فرشاد سالاروند، حسین پورامینی، مهدی زبیدی، مجید علیاری(۸۱- امید سینگ)، آلویس نانگ(۷۳- امیرارسلان مطهری) و ابراهیم صالحی.
سرمربی: مهدی تارتار

 

اخطار:مجتبی لطفی(۴۴) از پارس جنوبی

 

 

 

 

گزارش بازی:پارس جنوبی جم در اصفهان یک برد دراماتیک را رقم زد و با نتیجه ۳بر۰ ذوب آهن را شکست داد تا نشان دهد لیاقت صدرنشینی را دارد.

به گزارش فوتبال بوشهر دو تیم بازی سرعتی از لحظات ابتدایی در دستور کار قرار دادند که پارس جنوبی یک موقعیت جدی روی دوازه ذوب خلق کرد ولی با گذشت زمان ذوبی‌ها سوار بر بازی شدند و با گردش توپ در میانه میدان و انتقال آن به جناحین برای گلزنی تلاش می‌کردند؛ تیم قلعه‌نویی با استفاده از سرعت تبریزی و همچنین بهره‌گیری از قامت بلند کی‌روش استنلی فرصت‌هایی داشت ولی هیچکدام راه به جایی نبرد اما در سمت مقابل شاگردان تارتار که انتقال توپ سریعی از عقب زمین به مهاجمان داشتند، در فاز هجومی خطرناک ظاهر شدند و در دقیقه ۴۰ روی شروع مجدد ضربه آزاد و شوت دیدنی زبیدی به کنج دروازه، با برتری یک بر صفر نیمه اول را به اتمام رساندند.

نیمه دوم با دفاع منطقی و دل بستن به ضدحملات زیبای جمی ها آغاز شد.پارس جنوبی جم برای دقایق پایانی برنامه داشت و ورود امید سینگ فضای تکنیکی این تیم را بیشتر کرد.بازیسازی پورامینی و سالاروند،یک صالحی خستگی ناپذیر و تکنیک ناب سینک در ۱۵ دقیقه پایانی بازی نفس امیر قلعه نوعی و شاگردانش در همان نیمه زمین خودی حبس شود.دو گل در دقایق پایانی ضامن صدرنشینی نماینده شایسته استان بوشهر بود تا مشخص شود تارتار و تیمش حالا از بار روانی شگفتی سازی خالی شده و به سمت و سوی بالا نشینی در جدول حرکت میکنند.

 

این برد جمی ها را ۲۲ امتیازی کرد و با روحیه ای خوب راهی جدال مقابل سپیدرود خواهند شد.

 

 

 

 

بهترین بازیکن میدان:حسین پورامینی با تقدیر از محسن فروزان/ کاپیتان نجیب و متین پارس جنوبی جم در این بازی مانند یک ساعت دقیق و منظم کار کرد .حسین کار اضافه بلد نیست و هوش بالای وی باعث شده بهترین سال فوتبالی او در حال رقم خوردن باشد.کاپیتان یک پاس گل عالی به سینک داد و گل سوم تیمش را وارد دروازه رشید مظاهری کرد تا شایسته بهترین بودن باشد.ضمن آنکه محسن فروزان دروازبان جمی ها یک روز پر فروغ را پشت سر گذاشت و در چند نوبت ناجی تیمش شد.ابراهیم صالحی خستگی ناپذیر هم در خط حمله پارس جنوبی جم روز خوبی داشت.

 

 

 

شرح گل‌ها:

ذوب‌آهن ۰ – پارس جنوبی ۱ (دقیقه ۴۰: مهدی زبیدی): زبیدی ضربه آزاد را با پاس کوتاه با سالاروند کار کرد که این بازیکن نیز توپ را به زبیدی برگشت داد تا او با شوت پای چپ تماشایی از فاصله ۲۵ متری دروازه مظاهری را باز کند.

 

ذوب‌آهن ۰ – پارس جنوبی ۲ (دقیقه ۸۴: امید سینگ): حسین پورامینی با توپ‌گیری عالی در میانه زمین و پاس در عمق به سمت راست زمین، سینگ که با سرعت نفوذ کرده بود را پیش انداخت تا او با جای گذاشتن مدافع مقابل خود و ضربه تمام کننده دومین گل پارس جنوبی را به ثمر رساند.

 

ذوب‌آهن ۰ – پارس جنوبی ۳ (دقیقه ۱+۹۰: حسین پورامینی): ضربه پنالتی سینگ به سمت راست دروازه ذوب‌آهن را مظاهری درازکش دفع کرد ولی در ریباند پورامینی با بغل پای تمام کننده به طاق دروازه زد.

 

 

 

 

دقایق حساس:

دقیقه ۶: نخستین خطر جدی این بازی با ضربه سر زبیدی و تاثیرگذاری صالحی شکل گرفت که حضور به موقع مظاهری موجب شد این موقعیت دفع شود.
دقیقه ۷: ضربه سر کی‌روش استنلی موقعیت خطرناکی برای پارس جنوبی رقم زد که واکنش فروزان مانع از مانع از رفتن توپ به گل شد.
دقیقه ۸: ارسال حسینی از سمت راست زمین و ضربه سر استنلی باز هم خطرساز شد که این بار توپ از بالای دروازه به اوت رفت.

دقیقه ۱۳: شوت دیدنی حسینی از فاصله ۳۰ متری با اختلاف بسیار کمی از بالای دروازه فروزان به بیرون رفت.
دقیقه ۲۱: صالحی از داخل محوطه جریمه ذوب شوت‌زنی کرد که توپ بعد از برخورد به حسینی برگشت داده شد.

دقیقه ۲۵: نفوذ خطرناک زبیدی از جناح راست و پاس در عرض او را نانگ و در ادامه صالحی نتوانستند استفاده کنند تا موقعیت پارس جنوبی از دست برود.
دقیقه ۳۰: ارسال تیموری و ضربه سر صالحی حاصلی برای پارس جنوبی نداشت و به اوت رفت.

دقیقه ۳۹: ارسال محمدی‌مهر نزدیک بود تبدیل به گل شود که مظاهری به راحتی توپ را جمع کرد.
دقیقه ۳۹: پاس به بیرون تبریزی قبل از رسیدن به کی‌روش استنلی توسط اومانیا به کرنر رفت.

دقیقه ۴۸: زبیدی همانند نیمه اول قصد داشت با شوت روی پای چپ پارس جنوبی را به گل برساند که این بار توپ از بالای دروازه راهی اوت شد.
دقیقه ۴۹: نفوذ اسماعیلی‌فر به محوطه جریمه پارس جنوبی و ضربه او بعد از دفع لطفی مجددا به مدافع راست ذوب برخورد کرد به بیرون رفت.
دقیقه ۵۰: ارسال مهدی‌پور را حسینی در موقعیت آفساید با ضربه سر زد که البته فروزان با واکنش خود اجازه گل شدن توپ را نداد.
دقیقه ۷۰: پاس در عمق عالی اسماعیلی‌فر و ارسال خوب مهدی‌پور با ضربه سر کی‌روش استنلی به بیرون رفت.

دقیقه ۷۳: تبریزی فرصت خوبی داشت تا با حرکت در عرض داخل محوطه گلزنی کند ولی شوت او با اختلاف زیادی راه اوت را در پیش گرفت.

دقیقه ۷۶: ربیع عطایا با حرکت سریع به خط عرضی زمین نزدیک شد که ارسال پای راست او دقت لازم را نداشت و هدر رفت.
دقیقه ۸۰: عطایا با شوت از راه دور شانس خود راه برای گلزنی امتحان کرد اما ضربه او فروزان را برای جمع کردن توپ به دردسر نیانداخت.

دقیقه ۹۰: صالحی با خستگی‌ناپذیری و سرعت بالا وارد محوطه جریمه شد که تکل درخشان‌مهر یک پنالتی نصیب ذوب‌آهن کرد.

 

در حاشیه:

ظاهرا هنوز مشکل نور ورزشگاه فولادشهر حل نشده و یک فرد با حضور در بالاترین نقطه از این استادیوم مشغول هماهنگی برای روشن شدن پروژکتورهاست.
* نانگ به دلیل عدم اعلام خطا روی او در دو صحنه اعتراض زیادی به داور داشت.

* پرتاب اوت به محوطه جریمه پارس جنوبی را فروزان به کرنر دفع کرد ولی مشت او به صورت لطفی، مدافع خودی برخورد کرد تا صورت او دچار خونریزی شود و بازی در دقیقه ۳۳ به وقفه بیافتد.

* حدود ۱۰۰ تماشاگر پارس جنوبی برای حمایت از این تیم در استادیوم فولادشهر حضور دارند.

* بعد از پایان مسابقه تماشاگران ذوب‌آهن شعار «حیا کن، رها کن» علیه قلعه‌نویی سر دادند.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.