استقلال ۳ ایرانجوان ۰/ شگفتی رخ نداد،ایرانجوان به استقلال باخت!

شناسه خبر: 5612
تاریخ انتشار: 29 آذر 1396

ایرانجوان بوشهر در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی به مصاف استقلال تهران رفت و با نتیجه ۳بر۰ شکست خورد.

 

به گزارش فوتبال بوشهر در این بازی میزبان تهرانی با حمایت تماشاگرانش بازی هجومی را در دستور کار خود قرار داده بود و از همان ابتدا روی دروازه ایرانجوان حمله کرد.درخشش اصغرزاده درون دروازه ایرانجوان وی را پرکارترین بازیکن نیمه اول معرفی کرد اما کوتاهی قد در ایرانجوان و ارسالهای هوایی استقلال مدد رسان آبی ها شد و مجید حسینی مدافع استقلال روی یک ضربه کرنر دروازه ایرانجوان را باز کرد.

 

نیمه دوم ایرانجوان دل به ضد حملات داشت و باز هم استقلال بود که بازی را در اختیار داشت و روی بازیسازی ابراهیمی و حرکات چپاروف برای قائدی و اسماعیلی فرصت ایجاد کردند.تیم بوشهری که تا این مرحله با شایستگی بالا امده بود حریف آبی های پایتخت نشد تا با جام حذفی وداع کند.

 

 

استقلال تهران۳     ایرانجوان بوشهر ۰ 

مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی/ ساعت:۱۴:۳۰
استادیوم آزادی / تعداد تماشاگر: حدود ۵هزار نفر
داور: رضا عادل / کمک ها: محمدرضا منصوری و حمید سبحانی

 

ترکیب استقلال

مهدی رحمتی، امید نورافکن، مجید حسینی، روزبه چشمی، وریا غفوری، امید ابراهیمی، سرورو چپاروف(۸۷ پژمان منتظری)، مهدی قائدی، داریوش شجاعیان(۸۳ فرشید باقری)، فرشید اسماعیلی(۶۸ محسن کریمی) و علی قربانی
سرمربی: وینفرد شفر

 

ترکیب ایران جوان

وحید اصغرزاده(۴۶ علی عساکره)، غلامحسین موجی، محمد طارمی، مصطفی احمدی(۶۰ عباس چاپی)، صادق گشنی، مسعود نظرزاده، حمدالله ابدام، احمد الجبوری، رضا حسن زاده، اویس کرد جهان، سجاد فیض اللهی
سرمربی: غلامرضا دلگرم

 

 

اخطار:

 

  • مهدی قائدی(۵۹)

 

شرح بازی:

ایرانجوان بوشهر بازی را بهتر از استقلال آغاز کرد و حتی می توانست دروازه آبی ها را باز کند اما در ادامه آبی های تهرانی تیم برتر زمین شدند و توانستند موقعیت های زیادی روی دروازه حریف خلق کنند. استقلالی ها بیش از ۴۰ دقیقه برای باز کردن دروازه اصغرزاده تلاش کردند اما واکنش های خوب این دروازه بان مانع از گلزنی استقلال شد تا در نهایت مجید حسینی با یک ضربه سر زیبا قفل دروازه حریف را بشکند و آبی ها برنده نیمه اول باشند.

استقلال نیمه دوم را نیز بهتر از حریف خود آغاز کرد و توانست خیلی زود گل دوم را به ثمر برساند تا نیمه دوم را با آرامش در زمین حاضر شود. آبی ها بعد از این گل خیلی به آب و آتش نزدند و در نهایت در دقایق پایانی گل سوم را توسط قربانی وارد دروازه حریف کردند تا برنده زمین را ترک کنند.

 

شرح گل‌ها:

استقلال یک – ایرانجوان بوشهر صفر( مجید حسینی): بازیکنان استقلال بعد از یک نیمه تلاش در نهایت موفق شدند با گل مجید حسینی روی ضربه کرنر دقیقه ۴۵+۴ نیمه اول را با برد به پایان برسانند.

 

 

استقلال دو – ایرانجوان بوشهر صفر(سرور جپاروف): پاس اسماعیلی پشت محوطه جریمه به جپاروف رسید و این بازیکن با یک ضربه بغل پا بعد از برخورد توپ به بازیکن حریف دروازه عساکره را باز کرد.

 

 

 

استقلال ۳ – ایرانجوان بوشهر صفر(علی قربانی): حرکت انفرادی وریا غفوری در دهانه دروازه به قربانی رسید و این بازیکن دقیقه ۹۰+۲ توانست دروازه ایرانجوان بوشهر را به آسانی باز کند.

 

 

اتفاق ویژه:

استقلال توانست به جمع ۴ تیم برتر جام حذفی صعود کند تا حالا در فصل بد خود یکی از مدعیان اصلی کسب عنوان قهرمانی جام حذفی باشد. آبی پوشان در جمع ۴ تیم برتر جام حذفی تنها تیمی هستند که سابقه قهرمانی در این مسابقات را دارند و همین تجربه بالا می تواند کلید موفقیت شفر در این جام باشد.

 

بهترین بازیکن:

در روزی که استقلال بازیکن بد نداشت، سورر جپاروف باز هم بهترین بازیکن این تیم بود. هافبک طراح آبی ها گل اول را به پایه گذاری کرد و گل دوم را به ثمر رساند تا بهترین بازیکن استقلال باشد و نقش پر رنگی در برد آبی ها ایفا کند. البته در این دیدار وحید اصغرزاده دروازه بان ایرانجوان با سیو های زیاد خود روز بسیار خوبی را داشت اما در بین دو نیمه تعویض شد.

 

دقایق حساس:

 

دقیقه ۳: اشتباه روزبه چشمی موقعیت فوق العاده ای برای ایرانجوان بوشهر ایجاد کرد اما ضربه فیض اللهی قبل از ورود به دروازه به نورافکن برخورد کرد تا دروازه استقلال باز نشود.

دقیقه ۴: استقلال جواب حمله ایرانجوان را یک دقیقه بعد داد اما پاس قائدی در دهانه دروازه به قربانی نرسید تا آبی ها یک موقعیت خوب را از دست بدهند.

دقیقه ۲۰: سانتر فرشید اسماعیلی از سمت چپ با ضربه قائدی همراه شد اما دروازه بان ایران جوان این توپ را مهار کرد.

دقیقه ۲۹: ضربه  چپاروف از پشت محوطه جریمه را اصغرزاده دروازه بان ایرانجوان بوشهر به خوبی راهی کرنر کرد و آبی ها در ادامه نتوانستند از این کرنر استفاده کنند.

دقیقه ۳۲: سانتر خوب اسماعیلی در دهانه دروازه پیش از اینکه به قربانی برسد با واکنش خوب دروازه بان ایرانجوان بوشهر راهی کرنر شد.

دقیقه ۳۴: حرکت ترکیبی بازیکنان استقلال به قائدی رسید اما ضربه این بازیکن به تیرک دروازه برخورد کرد و در ادامه ضربه شجاعیان ب واکنش خوب دروازه بان حریف به کرنر رفت.

دقیقه ۳۹: فرشید اسماعیلی در موقعیت تک به تک با دروازه بان حریف باز هم ناکام ماند و اصغرزاده مانع از گلزنی آبی ها شد.

دقیقه ۴۲: ضربه فرشید اسماعیلی بعد از برخورد به مدافع حریف در آستانه ورود به دروازه بود اما دروازه بان حریف اجازه باز شدن دروازه را نداد.
دقیقه ۴۳: توپ بعد از یک رفت و برگشت در اختیار اسماعیلی قرار گرفت اما ضربه این بازیکن این بار با اختلاف اندکی به بیرون رفت.

دقیقه ۵۴: حرکت ترکیبی زیبای ابراهیمی و جپاروف در یک موقعیت ایستگاهی باعث غافلگیری دفاع حریف شد اما سانتر جپاروف را اسماعیلی نتوانست به گل تبدیل کند.

دقیقه ۶۴: پاس کات بک مهدی قائدی به امید ابراهیمی رسید اما ضربه این بازیکن قبل از ورود به دروازه با تکل بازیکنان ایرانجوان به کرنر رفت.
دقیقه ۶۶: سانتر بازیکنان استقلال در تیر دوم به قربانی رسید اما ضربه این بازیکن به بیرون رفت.

دقیقه ۷۶: ضربه زیبای محسن کریمی را دروازه بان ایرانجوان بوشهر به کرنر فرستاد تا مانع از گلزنی او شود.

دقیقه ۷۹: علی قربانه در دهانه دروازه کار سختی برای گلزنی نداشت اما ضربه این بازیکن را عساکره به خوبی مهار کرد.

 

 

حواشی:

 

  • بعد از مصدومیت دروازه بان ایرانجوان بوشهر، پزشکان تیم فوتبال استقلال در کنار او حاضر شدند تا به مداوای مصدومیت او کمک کنند.
  • سعید عزت اللهی باحضور در ورزشگاه تماشگار دیدار استقلال و ایرانجوان شد.
  • مهدی هاشمی نسب برای قرعه کشی جام حذفی در ورزشگاه حاضر شد.

نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.