حسین ماهینی:پدربزرگم آرزو داشت پیراهن پرسپولیس را بپوشم،فوتبالیست نمی شدم شاید ماهیگیر میشدم!

شناسه خبر: 7604
تاریخ انتشار: 01 اسفند 1396

متولد ۲۵ شهریور سال ۱۳۶۵ و اهل بوشهر است. حسین ماهینی از جمله فوتبالیست هایی است که بدون حاشیه به کارش مشغول است. به همین دلیل از کوچکترین فرصت برای بودن در کنار خانواده استفاده می کند. ملی پوش قرمزهای پایتخت وابستگی زیادی به خانواده اش دارد و این را به راحتی می توان در گفتارش حس کرد. او در آستانه دومین قهرمانی متوالی با تیمش در لیگ برتر است اما خودش اعتقادی به این موضوع ندارد. با ماهینی گفت و شنودی انجام شده که می خوانید.

ویژه سه شنبه//ماهینی:پدربزگم آرزو داشت مرا در پیراهن پرسپولیس ببیند/تیم های عربی برای جذب یک بازیکن 20 میلیارد تومان خرج می کنند

خیلی ها بر این باور هستند که فوتبالیست شدن آسان است، آیا همینطور است؟

اصلا این طور نیست. نونهالان و نوجوانان زیادی دوست دارند فوتبالیست شوند و خانواده هایشان هم از آنان حمایت می کنند اما آیا همه شان موفق می شوند؟ پس نه فقط ساده نیست بلکه بسیار هم سخت است. همان طور که هر رشته ای نیاز به تخصص دارد فوتبال هم از این قاعده مستثنی نیست. برای فوتبالیست شدن باید خیلی زحمت کشید. شما اگر زندگینامه ورزشکاران موفق را مرور کنید به این نتیجه می رسید که هیچکدام به راحتی در رشته ورزشی شان صاحب عنوان نشده اند.

شما چقدر سختی کشیدی؟

خیلی زیاد. من نوجوان بودم که برای فوتبال از خانه ام دور شدم و به شهر دیگری رفتم. هیچ وقت آن روزها را فراموش نمی کنم که چقدر برای خانه دلم تنگ می شد. شاید باور نکنید تا چند هفته فقط گریه می کردم، اما می دانستم اگر برگردم هدفم را از دست خواهم داد. خیلی سخت بود. چند مرتبه تصمیم گرفتم به شهرم برگردم اما ماندم و امروز خدا را شاکرم. برای فوتبالیست شدن فقط علاقه کافی نیست و باید استعداد هم داشت. به همین دلیل فکر می کنم ابتدا باید استعدادها را شناسایی کرد و بعد برای آن برنامه ریزی شود.

فوتبال را از کجا شروع کردی؟

من در تیم مقاومت بوشهر بازی می کردم، بعد از آن به ایرانجوان بوشهر رفتم و پنج سال پیراهن آن تیم را به تن داشتم. سال ۸۳ پیراهن استقلال اهواز را در لیگ برتر پوشیدم و سپس به ذوب آهن، پرسپولیس و ملوان رفتم و امروز هم در خدمت باشگاه پرسپولیس هستم.

ماندن در شرایط خوب بدنی و در واقع زندگی حرفه ای کار آسانی نیست

همین طور است ، در دوران حرفه ای باید مراقب تغذیه و استراحت بود. به همین دلیل بیشتر سختی های ما را خانواده هایمان تحمل می کنند چون مدام در تمرین و مسابقه هستیم و خیلی نمی توانیم با خانواده باشیم. من خیلی مراقب زندگی حرفه ای هستم چون برای رسیدن به امروز زحمات زیادی کشیده ام و این موضوع را هم می دانم که حفظ آن سخت است.

به نظر می رسد خیلی خانواده دوست هستی؟

من در شرایط سختی ازدواج کردم، در انزلی سرباز بودم، تنها بودم و گفتم باید ازدواج کنم. همیشه می گفتند یک همسر خوب می تواند آدم را بالا ببرد و من خوش شانسم که همسر خوب نصیبم شد. صمیمانه باید از همسرم تشکر کنم چون این خوشبختی سه نفره را به همسرم مدیونم. این خیلی مهم است که در کنار یک فوتبالیست، همسری باشد که به خوبی شرایطش را درک کند و من از این بابت بسیار خوش شانس بوده ام.

ماهینی:پدربزگم آرزو داشت مرا در پیراهن پرسپولیس ببیند/تیم های عربی برای جذب یک بازیکن 20 میلیارد تومان خرج می کنند

اگر فوتبالیست نمی شدی چه کار می کردی؟

خیلی به این موضوع فکر نکردم چون از بچگی علاقه عجیبی به فوتبال داشتم اما اگر فوتبالیست نمی شدم به احتمال زیاد ماهیگیر می شدم.

تو از کودکی پرسپولیسی بودی؟

ما خانوادگی پرسپولیسی هستیم. پدربزرگم خدابیامرز آرزویش این بود که مرا در پرسپولیس ببیند و خدا را شکر به این آرزویش رسید. یادم هست به من می گفت اگر از پرسپولیس پیشنهاد داشتی و به تیم دیگری رفتی سمت من نیا. ما خانوادگی فوتبالی هستیم. شاید بعضی ها وقتی به این تیم می آیند چنین ادعایی را مطرح می کنند اما تمام دوستان می دانند که من از یک خانواده پرسپولیسی هستم.

تیم خارجی مورد علاقه ات؟

بایرن مونیخ و رئال مادرید.

بازیکن خارجی مورد علاقه ات؟

فیلیپ لام.

خیلی ها پرسپولیس را شانس اصلی قهرمانی می دانند نظر تو چیست؟

من دوست ندارم کلیشه ای صحبت کنم اما با توجه به اختلاف امتیازمان با تیم های دیگر خیلی ها این موضوع را به خودمان هم می گویند اما اگر ما امروز به این باور برسیم که قهرمانیم، کارمان سخت خواهد شد. خیلی باید مراقب باشیم که دچار غرور کاذب نشویم. پرسپولیس بازی های سخت و حساسی پیش رو دارد و باید در تمام آنها با قدرت به میدان برود. چون حریفان ما با انگیزه مضاعفی رو در رویمان قرار می گیرند. الان زود است که بخواهیم راجع به قهرمانی صحبت کنیم.

با استراتژی برانکو ایوانکوویچ ما هم در بازی های خانگی و هم در بازی های خارج از خانه برای حداکثر امتیاز به میدان می رویم و تمرینات خاصی را دنبال می کنیم. هر بازی برای ما که به دنبال قهرمانی هستیم حکم فینال دارد و تمام تلاشمان را می کنیم تا انتظارات هواداران برآورده شود.

پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا موفق می شود؟

تمام تلاش مان را می کنیم، اما هزینه هایی که سایر تیم ها انجام می دهند با ما قابل مقایسه نیست. پرسپولیس و استقلال برای بستن تیم بین ۲۰ تا ۲۵ میلیارد تومان هزینه می کنند اما یک دفعه می بینی یک تیم عربی فقط برای یک بازیکن ۲۰ میلیارد خرج کرد، یا به رقابت با باشگاه هایی می رویم که در امکانات سخت افزاری و نرم افزاری، خودشان و فوتبالشان خیلی جلوتر از ما هستند. با تمام این اوصاف تیم امسال ما ظرفیت بالایی دارد. در بحث مدیریت و مربی هم شرایط خوبی داریم. سلاح بزرگ ما هواداران هستند. همه این ها دست به دست هم می دهد تا امیدوار و با انگیزه جلو برویم.

شاید از جهاتی شرایط بازی در آسیا راحت تر از لیگ خودمان باشد چون در آسیا بعضی مشکلات را نداریم و برای خود من این طور است که برای بازی در آسیا استرس کمتری دارم.

ماهینی:پدربزگم آرزو داشت مرا در پیراهن پرسپولیس ببیند/تیم های عربی برای جذب یک بازیکن 20 میلیارد تومان خرج می کنند

برای دوران بعد از فوتبالت برنامه ای داری؟ مثل مربیگری یا تاسیس مدرسه فوتبال و …

خیلی زودتر از این ها به فکر افتتاح مدرسه فوتبال بودم تا به شهرم خدمتی کرده باشم. هر چه دارم از بوشهر و مردم آنجاست. بوشهر استعدادهای فوتبالی زیاد و قابلیت حضور در لیگ برتر و تیم ملی را دارد و باید کاری کنیم تا ورزشکاران بوشهری حیف نشوند. کریم تاجدینی که اولین مربی من بود و مهدی طارمی هم زیر نظر او بود، اکنون مدیریت مدرسه فوتبال بوشهر را برعهده دارد و مطمئن هستم ازبوشهر بازیکن به تیم ملی خواهد رسید. می خواهم به جوانان شهرم خدمت کنم. برنامه بعدی من تاسیس مدرسه فوتبال در اهواز و تهران است.

خیلی ها شما را آچار فرانسه پرسپولیس می دانند، چون در پست های مختلف برای این تیم بازی می کنی.

این حرف ها به من روحیه می دهد و خوشحالم که می توانم به تیم بزرگ پرسپولیس کمک کنم. هدف اصلی من هم همین است. من برای رسیدن به آرزوهای فوتبالی ام اول باید در تیمم مثمرثمر باشم.

کلام پایانی؟

از پدر و مادر و همسرم که همیشه حمایتم کرده اند و مثل کوه پشتم بوده اند تشکر می کنم، همین طور از مربیانی که برایم زحمت کشیده اند. امیدوارم در پایان فصل قهرمانی را به هواداران پرسپولیس تقدیم کنیم.

منبع مجله خانواده


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.