یادداشت روز:حق با شماست تیمهای نفتی را منحل کنید! قانونی تصویب کرده اند که شادی را از مردم بگیرند،حق مردم جم این نبود!

شناسه خبر: 8836
تاریخ انتشار: 18 فروردین 1397

این فصل آب خوش از گلوی صنعت نفت پایین نرفته. تیمی که متعلق به وزارت نفت است.وزراتی که بیشتر بودجه کشور را از طریق فروش نفت خام تامین می کند! آنهم در شرایطی که صحبت از اختلاس با آمار و ارقام نجومی در این وزراتخانه به گوش می رسد و بعضی ها هم که در سال های گذشته نفت را فروختند و پول را نوش جان کردند و یک آب هم رویش و حالا حالاها باید گشت تا پول نفت را پیدا کرد و شاید هم پیدا نشود.

به گزارش خبر ورزشی، این داستان فقط داستان صنعت نفت آبادان نیست. داستان تیم پار جنوبی جم هم هست. تیمی که متعلق به پارس جنوبی جم است. شرکتی که پول در گردش آن به ذهن ما خطور نمی کند و شاید هیچ وقت ما این آمار و ارقام را به گوش نشنیده ایم و شاید حتی بلد نباشیم آن را بنویسیم.
پارس جنوبی جم صدرنشین بود. آنهم نه یک روز و یکی دو هفته. هفته های متمادی. اما الان تیم هفتم جدول است! این خیلی جای تعجب ندارد. به نظر می رسد فلسفه این تیم قهرمانی است. تیم فوتبال ساحلی این باشگاه سال هاست که در لیگ برتر قهرمان می شود. تیم ووشوی این باشگاه هم همین طور. حتی تیم فوتبال هم در لیگ یک قهرمان شد.
اما در لیگ برتر یک مانع بزرگ برای کمک به تیم وجود دارد. مجلس نشینان عزیز قانونی را مصوب کرده اند که وزارت نفت حق هزینه برای ورزش قهرمانی را نداشته باشد و تاسف بار تر اینکه ورزش قهرمانی یا حرفه ای فقط تیم فوتبال در لیگ برتر تعریف شده است.
مانده ایم که چرا باید قوانین در تضاد با شادی مردم باشد. صنعت نفت آبادان برای وزارت نفت است و این وزارت باید هزینه اش را بدهد. در آبادان مردم با برد این تیم شاد می شوند و به خیابان ها می ریزند و چند ساعت شادی می کنند. با باخت این تیم می گریند و در یک کلام با این تیم زندگی می کنند.
حق با فراز کمالوند است که می گوید در پایان فصل با این شیوه پرداختی باید تیم را منحل کرد! این طوری خیلی بهتر است تا یک تیم ۴۰ نفره را خون به جیگر کنند! هم چنین مردم یک شهر را.
در جم هم شرایط این طور است. تیم صدرنشین آنقدر پول ندارد که همه افسرده و ناراحت شده اند و خیلی زود نای جنگیدن برای قهرمانی را از دست داده اند. این یک شعار جهانی است. کارگری که پول نگیرد اصلا کار نمی کند چه رسد به اینکه بر سر کار بیاید و بد کار کند. فوتبالیست که پول نمی گیرد اما حضور دارد همان حضورش ارزشمند است و دیگر نباید از او انتظار کار حرفه ای را داشت.
واقعا نمی دانیم چه بگوییم و چه بنویسیم. در همه ی ممالک برای داشتن جامعه ی سالم برای ورزش هرینه می کنند. چه ورزش آماتور و چه ورزش حرفه ای. در کشور ما راه های درآمدزایی باشگاه ها که مسدود است و از سویی قوانینی وضع می کنیم که هیچ نهادی به فوتبال کمک نکند. در چنین شرایطی همان طور که فراز پیشنهاد داده بهتر است تیم های صنعت نفت آبادان، پارس جنوبی جم منحل شوند! همین طور تیم نفت مسجد سلیمان که در آستانه صعود به لیگ برتر است.
می دانید چرا نفت تهران نابود شد؟ می دانید چرا نفت مسجد سلیمان دفعه ی پیش که به لیگ برتر آمد خیلی زود به دسته اول سقوط کرد؟ به خاطر بی پولی.
پول برای اختلاس هست اما برای تیم های فوتبال که سبب شادی مردم می شوند نه! عجیبا و غریبا!


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.