اتفاق تاریخی که بنام مهدی قایدی و فوتبال بوشهر ثبت شد+عکس

شناسه خبر: 32045
تاریخ انتشار: 30 فروردین 1400

مهدی قایدی بازیکن ۲۲ساله و بوشهری استقلال به اولین بازیکن بوشهری تبدیل شد که در لیگ قهرمانان آسیا بازوبند کاپیتانی تیم آبی پوش را بر بازو بسته است.

به گزارش پایگاه تخصصی فوتبال بوشهر این رکورد تاریخی در بازی استقلال و الشرطه در حالی رقم خورد که این جوان با سن و سال اندک حالا یک تجربه بزرگ را در کارنامه ورزشی اش ثبت کرده که در تاریخ فوتبال بوشهر برای اولین بار یک نفر بازوبند کاپیتانی استقلال را در لیگ قهرمانان آسیا بر بازو میبندد.حسین ماهینی دیگر بازیکن بوشهری است که در لیگ قهرمانان آسیا بازوبند کاپیتانی سرخ ها را بر بازو بسته که نشان میدهد فوتبال بوشهر در سالهای اخیر چه جواهراتی را به فوتبال ایران تحویل داده است.

استقلال در دومین دیدار خود در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، با نتیجه قاطع ۳ بر صفر از سد الشرطه گذشت و با کسب ۶ امتیاز به صدر جدول رده بندی رسید.

در دقیقه ۴۴ این بازی، مهدی قایدی از عمق خط دفاعی الشرطه فرار کرد که فرشید اسماعیلی با دیدن این بازیکن، با یک پاس خوب باشوی کوچک را صاحب توپ کرد. در حالیکه دو مدافع مقابل قایدی قرار داشتند، او با پاسی زیبا و چیپ مانند، توپ را از میان دو بازیکن الشرطه عبور داد و به محمد نادری رساند که مدافع پیش تاخته استقلال با یک شوت دیدنی و سرضرب، دروازه الشرطه را گشود و گل نخست تیم مجیدی را به ثمر رساند.

صفحه رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا با انتشار صحنه گل مهدی قایدی، از این پاس، به عنوان هنر پاس گل دادن یاد کرده است. AFC پس از اینکه گل قایدی به الاهلی را به عنوان بهترین گل هفته انتخاب کرده بود، حالا پاس گل او را نیز به عنوان بهترین پاس گل هفته انتخاب می کند.

مهدی قایدی در دو بازی ابتدایی استقلال مقابل الاهلی و الشرطه عملکرد بسیار خوبی را از خود ارائه داده و رسانه های منطقه و هواداران فوتبال در کشورهای عربی به تعریف و تمجید از او پرداخته اند.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.