گلایه‌های عجیب دختران فوتبالیست بوشهر/ گفتند فکر کنید برای خوشگذرانی دور هم بودیم!

شناسه خبر: 33515
تاریخ انتشار: 19 تیر 1400

 

بازیکنان تیم فوتبال بانوان سارگل بوشهر در حالی ازعدم پرداخت مطالبشان گلایه دارند، می گویند: متأسفانه مسؤولان باشگاه سارگل بوشهر به ما می‌گویند فکر کنید دو ماه اردوی تفریحی و خوشگذرانی دور هم بوده‌ایم!

به گزارش پایگاه تخصصی فوتبال بوشهر به نقل از فارس؛ بانوان فوتبال بوشهر در سال‌های اخیر با نام ها و حمایت‌های مختلفی همچون پارس جنوبی و هیات فوتبال استان بوشهر در رقابت‌های لیگ برتر بانوان کشور شرکت کرده و از مسائل مالی در این چند سال اخیر تحت فشار بودند.

در فصل گذشته لیگ برتر بانوان، بخش خصوصی وارد این عرصه شد و تیمی به نام سارگل بوشهر به عنوان نماینده استان در رقابت‌های لیگ برتر شرکت کرد و در مسائل مالی وضعیت بهتری در همان ابتدا نسبت به سال‌های قبل شاهد بودیم که جای امیدواری بود که مشکلات کمتر خواهد شد و دغدغه مالی را شاهد نخواهیم بود.

اما پس از گذشت چهار ماه از اتمام رقابت‌های لیگ برتر، برخی بازیکنان تیم فوتبال بانوان سارگل بوشهر نسبت به‌عدم پرداخت مطالباتشان گلایه‌های شدیدی داشتند و اعتقاد دارند هیچ مسوولی پاسخگوی آن‌ها نیست اما در این گزارش قصد داشتیم که صحبت‌های بازیکنان این تیم را بشنویم که برخی بازیکنان، خصوصاً بومی‌های این تیم، از ترس اینکه مصاحبه کنند ممکن است هیچ وقت دیگر به مطالبات‌شان نرسند، در این خصوص حاضر به گفتگو نشدند و به سراغ دو بازیکن غیر بومی این تیم رفتیم تا گلایه‌های آن‌ها را بشنویم که در ادامه گزارش می‌خوانیم.

به ما گفتند فکر کن دو ماه آمدید تفریح و خوشگذرانی!
سحر نصیری بازیکن آذری سارگل بوشهر در خصوص‌عدم پرداخت مطالباتش به خبرنگار فارس گفت: با تجربه چندین‌ساله در لیگ برتر بانوان کشور متاسفانه یا خوشبختانه فصل پیش با سارگل بوشهر به میدان رفتم و نسبت به سایر تیم‌ها با سقف ۲۵ تا ۳۰ میلیون کمترین قرارداد را داشتیم.

 

وی تصریح کرد: اول فصل وعده‌های زیادی به ما دادند و مسوول ثبت قراردادها به ما گفت که تمام و کمال پول‌های خود را دریافت و چیزی بیش از قرارداد نیز پرداخت می‌شود ولی چند ماه است با تماس یا پیام‌ها به عوامل باشگاه روبرو هستیم و متاسفانه نهایت بی‌احترامی را دیدیم و جوابی ندادند و روزه سکوت گرفته اند.

بازیکن سارگل بوشهر در ادامه اضافه کرد: تقریباً ۹۰ درصد بازیکنان تسویه نکردند و فقط ۵۰ درصد گرفته‌ایم و به ما می‌گویند به خاطر باخت‌های فصل از شما کسر شده و گناه ما چیست که تیم از ریشه ضعیف است و انصاف نیست بابت هر باخت دو تا سه میلیون کسر شود.

سحر نصیری با بیان اینکه سطح اختلاف قراردادی در لیگ برتر بسیار بالاست عنوان کرد: ما مقابل تیم‌های که قرارداد آن‌ها ۳۰۰ میلیون بود به میدان رفتیم و با اختلاف یکی، دو گل باختیم و باید دید از این تیم‌ها هم هفت میلیون با توجه به رقم قرارداد کم کرده اند؟ در تیمی که سقف قرارداد پایین است نباید جریمه شامل آن شود و اگر طبق قرارداد پیش برویم پاداش هم شامل قرارداد می‌شود که به ما پرداخت نشده است.

نصیری با تأکید بر اینکه با جان و دل برای این تیم بازی کردیم و زحمت کشیدیم اظهار کرد: انصاف نیست حق بانوان خورده شود و هیچ مسوولی پاسخگو نباشد و هرساله قرارداد بانوان به همین منوال است که در پایان فقط ۱۰ تا ۱۲ میلیون به ما می‌رسد و مابقی پرداخت نمی‌شود!

وی در ادامه اشاره‌ای به جواب عجیب و غریب مدیر باشگاه به آن‌ها داشت و عنوان کرد: من با تمام احترامی که به مدیران باشگاه دارم اما کم لطفی در حق ما کردند و من از این نمی‌گذرم و متأسفانه به ما می‌گویند فکر کنید دو ماه اردوی تفریحی و خوشگذرانی دور هم بودیم که پیام‌های آن موجود است. اگر دنبال بازیکن خوشگذران بودید می‌بایست بازیکنانی از همین جنس را جذب می‌کردید؛ نه ما که شغل و حرفه‌مان فوتبال است و از این راه امرار معاش می‌کنیم.

وی در ادامه اضافه کرد: اگر می‌دانستم این تیم برای تفریح ساخته شده، به این تیم نمی‌آمدم و این شرایط سخت را تحمل نمی‌کردم و امیدوارم مسؤولان فدراسیون فوتبال و هیات بوشهر صدای ما را بشنوند و از کنار این مسئله به راحتی عبور نکنند، چون ما صبرمان به سر آمده و ماه هاست که سکوت کردیم و احترم گذاشتیم اما بی‌احترامی و بی‌خیالی دیدیم.

 

هیچ مسوولی در بوشهر جواب ما را نمی‌دهد
سمیرا اسماعیلی دومین بازیکن غیر بومی بود که در این خصوص گلایه‌های شدیدی از مسوولین باشگاه، هیات فوتبال و همچنین شورای شهر داشت و در همین رابطه به خبرنگار فارس گفت: قرارداد ما با حضور عوامل باشگاه و هیات فوتبال به ثبت رسید که در فصل بازیکنان خوب و با تجربه‌ای داشتیم که حتی سابقه ملی هم داشتند و خدا را شکر در لیگ ماندنی شدیم.

وی تصریح کرد: با وعده‌های که دادند و در نهایت هیچکدام عملی نشد؛ ما کمترین قرارداد را نسبت به سایر تیم‌های لیگ داشتیم و فقط ۵۰ درصد دریافت کردیم ولی با این مشکلات در تیم ماندیم و جنگیدیم ولی پس از گذشت پنج ماه فقط وعده امروز و فردا می‌دهند و آخرین حرف مدیران باشگاه همین است که می‌گویند فکر کنید آمدید تفریح و تمام شده است.

بازیکن آذری سارگل بوشهر ضمن گلایه از مسؤولان هیات فوتبال بوشهر اظهار کرد: من به آقایان زنگ و پیام زدم ولی نمی‌دانم بازیکن فوتبال بانوان چرا اینقدر برای این هیات بی‌اهمیت است که ما را از شهر دیگر به بوشهر کشانده تا بیایم فوتبال بازی کنیم و اینطور در حق ما ناعدالتی صورت بگیرد.

اسماعیلی در ادامه اظهار کرد: قرارداد من با سابقه ملی فقط ۲۵ میلیون بود و ما مقابل تیم‌های بازی کردیم که ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون قرارداد آن‌ها بود و چطور ممکن است بابت هر باخت دو تا سه میلیون از ما کم شود و جالب اینکه بازیکن هم داشتیم قراردادش ۱۰ میلیون بوده و با این تفاصیل می‌بایست پولی هم به باشگاه پرداخت کند.

 

سمیرا اسماعیلی با بیان اینکه اختلاف زیادی بین قرارداد بازیکنان لیگ برتری بانوان دیده می‌شود عنوان کرد: وچان با قراردادهای بالا فقط دو رتبه از ما بالاتر بود و مثل ما در لیگ ماندنی شد و قرارداد یک بازیکن این تیم به اندازه کل بازیکنان ما است و این انصاف نیست به خاطر باخت ما فقط ۱۲ میلیون بگیریم و این تیم داری به چه قیمتی ارزش دارد؟  ولی وعده‌های اول فصل به بازیکنان یادتان باشد.

اسماعیلی که گلایه‌های شدیدی نیز از مسوولان شورای شهر داشت در این خصوص اظهار کرد: به تمام نمایندگان شورای شهر پیام دادم که چنین اتفاقاتی در این باشگاه است ولی متأسفانه رسیدگی نکردند و فقط قبل از انتخابات می‌گویند ما مردمی هستیم ولی مشکلی که پیش می‌آید هیچکدام جوابگو نیستند و این چه وضع مملکت داری است.

سمیرا اسماعیلی در پایان گفت: از حقم نمی‌گذرم من شغلم فوتبال است مستقل هستم و از پدر و مادرم نگهداری می‌کنم و ما روی این پول حساب کرده بودیم و لوازم برای خانه قسطی خریدیم ولی الان بخاطر عدم پرداخت از ما شکایت شده و این امر را به مسوولان باشگاه می‌گویم ولی بی‌خیال هستند.

پرداخت مطالبات برعهده هیات فوتبال نیست ولی این مشکل را حل خواهیم کرد
در این بخش از گزارش با امیر حسین محتشم هم کلام شدیم که در این خصوص گفت: سؤال من از بازیکنان این است که قبل از بستن قرارداد از ما مشاوره گرفتند که چقدر امضاء کنیم که الان گلایه دارند؟ مشکل ما نیست که بازیکنان چشم بسته و قرارداد نخوانده امضاء کرده و با این تفاصیل سارگل بیش از تعهدش نیز پرداخت کرده که باید از این باشگاه تشکر هم کرد.

وی تصریح کرد: عدم پرداخت مطالبات بازیکن توسط باشگاه وظیفه هیات فوتبال نیست و تنها کاری که ما در ابتدا انجام دادیم این بود که تیم را در بوشهر نگه داشته که این کار را انجام دادیم.

رییس هیات فوتبال بوشهر در ادامه اظهار کرد: اگر بازیکنی ادعا می‌کند که باشگاه در خصوص مطالباتش کوتاهی کرده باید به کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال مراجعه کند و ادعای حق کند و قرار نیست هر بازیکن باشگاهی که مطالباتش پرداخت نشده هیات فوتبال را مقصر بداند زیرا ما در این مورد دخل و تصرفی نداریم.

امیر حسین محتشم در پایان با ابراز امیدواری از حل این مشکل به خبرنگار فارس گفت: با این تفاصیل، قبل از شروع فصل جدید لیگ برتر بانوان با صحبت‌هایی که با باشگاه سارگل انجام خواهیم داد مطالبات آن‌ها را پرداخت خواهیم کرد و این در حالی است که هیچ باشگاهی صد در صد مطالبات را پرداخت نکرده و ما این کمک را نیز بخاطر فوتبال بانوان انجام خواهیم داد.

بیش از تعهدمان به بازیکنان پول پرداخت کرده‌ایم
اما پس از شنیدن صحبت‌های دو بازیکن معترض و همچنین ریاست هیات فوتبال استان به سراغ خانم ماریا حیات داوود رفتیم که در گفتگو با خبرنگار فارس در این خصوص گفت: با قراردادی که با بازیکنان بسته شده، بندهای مختلفی از جمله جریمه بابت باخت، نارضایتی کادر فنی، مدیرعامل، بی‌انضباطی و همچنین پرداخت پاداش و دیگر موارد تنبیه‌ای و تشویقی قید شده است که به طور مثال دو باخت خانگی شامل جریمه ۶ میلیونی می‌شود.

وی تصریح کرد: حدود ۲۰ بازیکن این بندها را پس از مطالعه و آگاهی پذیرفته و امضاء کرده‌اند و فقط دو بازیکن بودند که اعلام کردند ما پاداش نمی‌خواهیم و در آن سوی جریمه هم نشویم و قراردادمان فیکس باشد.

قائم مقام باشگاه سارگل بوشهر اظهار کرد: اگر طبق قرارداد بخواهیم برخورد کنیم می‌بایست این بازیکنان مبلغی هم به باشگاه برگردانند چون ما بیش از تعهد به این بازیکنان پول پرداخت کرده‌ایم و از بازیکنانی که رضایت داشتیم حتی کم نکردیم و ما بحث کسورات را اول فصل به بازیکنان متذکر شده ایم.

نمونه قرارداد بازیکن سارگل بوشهر در فصل ۹۹

حیات داوود ضمن گلایه از برخی بازیکنان هم بیان کرد: مواردی داشتیم که دو تا از بازیکنان روز بازی با شهرداری سیرجان به ما گفتند ما مصدوم هستیم و بازی نمی‌کنیم و اگر هم بیایم لباس مسابقه نمی‌پوشیم و این نمونه مسائلی است که بی‌انضباطی محسوب می‌شود و ما از قرارداد کسر می‌کنیم و چرا بازیکن روز بازی این مسئله را باید اعلام کند و دو روز قبل به کادر فنی اطلاع نمی‌دهد که مصدوم است.

ماریا حیات داوود با بیان اینکه همواره با بازیکنان رابطه دوستانه خوبی داشتم عنوان کرد: من در طول فصل مثل دخترم با این بازیکنان برخورد می‌کردم چون وظیفه انسانی نسبت به آن‌ها داشتم و خیلی مواردی که در باشگاه‌های دیگر اهمیتی نداشت برای من مهم بود و در اختیار این بازیکنان می‌گذاشتم و پشت آن‌ها بودم.

وی در ادامه اضافه کرد: من جواب محبت به بازیکنان را بر عکس انتظارم گرفتم و مواردی از برخی بازیکنان دیدم که به خاطر حفظ آبروی آن‌ها نام شخص را به زبان نمی‌آورم و این جواب خوبی‌های من به بچه‌ها نبود.

حیات داوود در پایان گریزی به قرارداد سال قبل این بازیکنان زد و گفت: سقف قرارداد بازیکنان در فصل قبل هفت میلیون بود ولی ما در این فصل چندین برابر نسبت به سال قبل با آن‌ها امضاء کردیم و بازیکن هم داشتیم که ۳۵ میلیون با ما قرارداد بست چون می‌خواستیم بومی گرایی کنیم و بهای بیشتری به بازیکنان استان بدهیم.

گزارش: محمدرضا زائری


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.