واکنش رزاقی راد به شائبه‌ی تبانی: بازی ما و رایکا می‌توانست ۵-۵ یا ۶-۵ شود!قبل از بازی احساس کردم رنگ گلرمان پریده!

شناسه خبر: 36995
تاریخ انتشار: 10 اردیبهشت 1401

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به شکست سنگین شب گذشته تیمش برابر رایکا بابل واکنش نشان داد.

تیم فوتبال رایکا بابل توانست با برتری ۵-۱ پارس جنوبی جم را شکست بدهد تا امیدهایش برای بقا در لیگ یک زنده بماند، این پیروزی در شرایطی به ثبت رسید که بلافاصله کمیته صیانت فدراسیون فوتبال مربی و دروازه‌بان تیم پارس جنوبی را به دلیل شائبه‌ی تبانی فراخواند.

ایمان رزاقی‌راد سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم در گفتگو با خبرنگار ما توضیح داد: یکی دو ساعت زده بودند که تبانی شده است و برای پاره‌ای از توضیحات هم حراست فدراسیون فوتبال ما را خواسته است؛ وقتی یک تیم می‌بازد، همیشه از این شائبه‌ها به وجود می‌آید، منتهی کسی انتظار ندارد که پارس جنوبی جم به یکباره پنج گل از رایکا پایین‌ جدولی بخورد و واقعیت بازی این بود که آن‌ها پنج موقعیت به دست آوردند که به گل رفت.

وی افزود: گلر اصلی‌مان محروم بود و این گلرمان یک بازی بیشتر نکرده بود، زیر ۲۳ سال است و پارسال هم در لیگ دو بازی می‌کرد، در جو ورزشگاه و بعد از یک دوران کرونایی که تماشاگر هم نبود، بالاخره وقتی یک بازیکن جوان وارد استادیوم می‌شود و استادیوم پر از تماشاگر است، شرایط جوی روی او تاثیر می‌گذارد. همین اتفاق هم برای گلر ما رخ داد. من حتی قبل از بازی هم احساس کردم که این بنده خدا رنگش پریده وقتی این جو را دیده است اما ما هم چاره‌ای نداشتیم و مجبور بودیم که با این گلر کار را ادامه بدهیم.

رزاقی‌راد در تکمیل صحبت‌های خود گفت: نهایتاً این اتفاق افتاد، بازی هم به گونه‌ای نبود که بخواهیم بگوییم باید ۵-۱ می‌شد، باید نهایتا ۵-۵ یا ۶-۵ می‌شد! کل ۹۰ دقیقه بازی دست ما بود اما توپ‌های حریف به گل رفت و توپ‌های ما گل نشد. اصلاً بحث تبانی، یک بحث الکی است، یکسری‌ها از تیم‌های پایین جدولی که در معرض خطر هستند، خط می‌گیرند و آن تیم‌ها خط می‌دهند که شاید تبانی و … بوده است چون بالاخره فاصله رایکا با تیم بالاسری‌اش کاهش پیدا کرد.

سرمربی پارس جنوبی جم با اشاره به وضعیت بازیکنان تیمش گفت: ما ۵ بازیکن اصلی‌مان را به دلیل مصدومیت و محرومیت از دست داده بودیم و دیشب نبودند.

ایمان رزاقی‌راد ادامه داد: شما در تیم‌های بزرگ دنیا هم می‌بینید که مثلا رئال مادرید از منچسرسیتی ۴ گل می‌خورد، یعنی تبانی کردند؟ گلر اشتباه می‌کند، لیورپول یک بازی ۳ گل دریافت کرد که آلیسون بکر ۲ پاس اشتباه داد و مهاجم حریف توپ را به گل تبدیل کرد، یعنی او تبانی کرده بوده است؟ گاهی اشتباهاتی در بازی به وجود می‌آید، این نیست که ما بخواهیم بگوییم که تبانی شده است. تبانی در فوتبال ایران وجود دارد اما برای این بازی نمی‌توانم قبول کنم.

سرمربی پارس جنوبی درباره‌ی هدف‌گذاری تیمش توضیح داد: ما هدف‌گذاری که اول فصل با آقای افشاری مدیریت سابق انجام دادیم این بود که بتوانیم تیم را در جمع ۷-۸ تیم بالای جدول نگه داریم، با توجه به بودجه‌مان که نسبت به دیگر تیم‌های بالای جدولی نصف است و شاید حتی از نصف هم کمتر باشد؛ ما اول فصل یک تیم جوان را بستیم تا فصل بعدی چند بازیکن باتجربه اضافه کنیم. ما ملوان، مس کرمان، خیبر خرم آباد، آرمان‌گهر و استقلال خوزستان را که همگی بالای جدولی هستند، برده‌ایم.

وی افزود: چون ما همه‌ی تیم‌های بالای جدولی را بردیم این انتظار به وجود آمد که چون آن‌ها را شکست داده‌ایم می‌توانیم به لیگ برتر صعود کنیم، در صورتی‌که ما بازیکنان‌مان هنوز به آن درجه‌ی ذهنی و شخصیت قوی نرسیده‌اند. این‌ها به زمان نیاز دارند و ما هم  روی مباحث آموزشی-ذهنی کار می‌کنیم. انشالله فصل بعد بتوانیم اسکلت تیم که ۱۴-۱۵ بازیکن هستند، حفظ کنیم و ۷-۸ بازیکن خوب هم بگیریم تا سال بعد بتوانیم از همان هفته‌ی اول در کورس مدعیان باشیم.

رزاقی‌راد با رضایت از عملکرد فنی تیمش در فصل جاری گفت: این‌که ما وقتی تا هفته‌ی ششم تیم هجدهم جدول بودیم و الان در رتبه‌ی پنجم هستیم و در این جایگاه خودمان را نگه داشتیم، به نظرم بازیکنان کار خودشان را انجام دادند. برنامه‌ریزی ما این بود که هفتم-هشتم جدول بمانیم اما الان پنجم هستیم. دنبال این هستیم به رتبه‌ی سوم و چهارم برسیم، ولی می‌دانید با این شرایط نمی‌توان صعود کرد اما در تلاشیم تا رتبه‌مان را ارتقا بدهیم. اگر هم نتوانستیم همین رتبه ۴-۵ تیم‌مان را حفظ کرده و برای فصل آینده تیم را تقویت کنیم.

ایمان رزاقی‌راد در بخش پایانی صحبت‌هایش با دلجویی از هواداران جمی توضیح داد: باید از هواداران‌مان عذرخواهی کنیم، نمی‌خواهیم این باخت را توجیه کنیم و بگوییم تیم‌مان برای این رده بسته شده است؛ می‌دانم هوادار دوست دارد که تیمش ببرد، از آن‌ها عذرخواهی می‌کنم. به آن‌ها قول می‌دهم که روزهای خوب برای سال بعد با برنامه‌ریزی خوب برای صعود به لیگ برتر در پیش خواهد بود.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.