این دو بوشهری به دنبال قهرمانی استقلال! (عکس)

شناسه خبر: 38934
تاریخ انتشار: 12 فروردین 1402

زوج تکنیکی و خلاق استقلال خالق زیباترین لحظه‌های چند هفته اخیر لیگ برتر بوده‌اند.

در فصل تابستان استقلال در خط حمله خود دست به تغییرات قابل توجهی زده و دو ستاره فانتزی و تکنیکی به نام‌های مهدی قایدی و محمد محبی را به ترکیب خود اضافه کرد. این دو مهاجم بوشهری تجربه چندان درخشانی از بازی کردن در خارج از کشور نداشته و برای بازگشت به روزهای اوج و البته شانس بازی در جام جهانی، تصمیم گرفتند لباس استقلال را به تن کنند.

البته فصل برای محبی و قایدی چندان خوب آغاز نشد و در نهایت کارلوس کی‌روش نیز تمایلی به بردن آنها به جام جهانی نشان نداد. اما بعد از این تورنمت بود که قایدی و محبی هر دو در اوج آمادگی قرار داشته و بی‌تردید از عوامل اصلی تبدیل شدن این تیم به یکی از جدی‌ترین مدعیان قهرمانی لقب گرفته‌اند.

 

امشب استقلال در دیداری دشوار و در اولین بازی خود در سال جدید موفق شد با دو گل ذوب آهن را مغلوب کند و بی‌تردید این سه امتیاز شیرین، محصول حرکات تکنیکی و هوش ذاتی مهدی قایدی و محمد محبی بود. دو ستاره‌ای که در نیم فصل دوم در اوج آمادگی قرار داشته و دمار از مدافعان تیم‌های رقیب درآورده‌اند.

در دقیقه ۲۰ این بازی بود که محبی با یک ارسال عمقی، قایدی را در موقعیتی تک به تک قرار داد و ضربه این بازیکن آنقدر دقیق و فنی بود که کاری از دست حبیب فرعباسی برنمی‌آمد. اما در اواسط نیمه اول بود که مهدی قایدی با حرکتی تکنیکی در میانه میدان هنرنمایی کرده و در نهایت با ارسال زمینی و عمقی خود محمد محبی را صاحب توپ کرد تا او با زیرکی پنالتی بگیرد. کوین یامگا پشت توپ قرار گرفت و مطابق انتظار موفق شد خیال هواداران و کادر فنی استقلال را از این پیروزی مهم راحت کند.

اما نمایش چشم نواز و تکنیکی مهدی قایدی و محمد محبی، بی‌‍تردید مهم‌ترین عامل این پیروزی مهم برای استقلال بود. دو ستاره جوان و تکنیکی که به هماهنگی فوق‌العاده‌ای با یکدیگر دست پیدا کرده و هر کاری که می‌خواهند در خط حمله استقلال با مدافعان حریف می‌کنند. پاداش این درخشش برای محمد محبی تبدیل شدن به مهاجم ثابت امیر قلعه‌نویی در تیم ملی بود و بی‌تردید در صورت ادامه روند درخشش مهدی قایدی، او نیز در آینده به اردوی تیم ملی راه پیدا خواهد کرد.

 

مهدی قایدی در هفت بازی اخیر استقلال پنج بار موفق به گلزنی شده و بی‌وقفه در ترکیب این تیم درخشیده است. همین روند برای محمد محبی نیز تکرار شده و این زوج حالا اینقدر یا یکدیگر هماهنگ شده‌اند که هر رقیبی را در لیگ برتر می‌ترسانند.

در روزهای تلخ استقلال که به نظر می‌رسد حذف این تیم از لیگ قهرمانان آسیا قطعی شده، مهدی قایدی و محمد محبی با سبک بازی برزیلی و تکنیکی خود، بزرگ‌ترین امید هواداران این تیم برای تکرار عنوان قهرمانی در لیگ برتر نام دارند. اتفاقی که در طول تاریخ حتی یک بار نیز برای استقلال رخ نداده و حالا آن‌ها تنها در انتظار یک لغزش سپاهان برای رسیدن به این هدف در هفته‌های آینده هستند.

تصاویر: امیرحسین خیرخواه


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.