پاس گل و خیلی نزدیک به گل /طارمی محور پیروزی پورتو در استادیوم شهرداری!

شناسه خبر: 40536
تاریخ انتشار: 03 اردیبهشت 1403

 

مهدی طارمی که پس از ۱۱۱ روز یکبار دیگر در یک مسابقه از رقابت های لیگ برتر پرتغال در ترکیب اصلی قرار گرفته بود، باز هم روی جریان بازی اثرگذار بود و موفق شد با یک پاس طلایی و دیدنی، گل دوم تیمش را بسازد تا پورتو سه امتیاز حساس را در استادیوم پینا مانیک لیسبون که به ورزشگاه شهرداری معروف است، از آن خود کند.

طارمی که مدت زمان طولانی را از میادین به دور بود و در دو بازی قبلی پورتو برابر فامالیسائو و ویتوریا گیمارش موفق شده بود گلزنی کند، در این مسابقه نیز با اعتماد سرجیو کونسیسائو مواجه شد و از ابتدا برای فتح دروازه کاساپیا به میدان رفت البته که او بدشانس بود و نتوانست گلزنی کند ولی گل پیروزی بخش تیمش را ساخت.

در این بازی، پورتو توسط گالنو در دقیقه ۳۱ پیش افتاد اما دروازه اژدها خیلی زود باز شد و در ادامه آبی و سفیدها توانایی عبور از سد دفاعی پرقدرت میزبان را نداشتند و حتی در دو صحنه نیز خوش شانس بودند که روی ضدحملات دروازه شان باز نشد تا آنها به ادامه بازی امیدوار باشند.

طارمی که در این بازی کمی از محوطه جریمه کاساپیا دورتر آمده بود تا بتواند با توپ گیری و خلق موقعیت زمینه را برای گلزنی تیمش مهیا کند، دو بار در این امر موفق شد که فقط یکی از آنها مورد پذیرش تیم داوری قرار گرفت و همان یک گل نیز برای پیروزی کافی بود.

طارمی ابتدا در دقیقه ۵۰ و پس از آنکه درون محوطه جریمه صاحب توپ شد، با یک پاس دیدنی به پشت محوطه جریمه، فرصت خوبی را برای روماریو بارو مهیا کرد که در ابتدای نیمه دوم به میدان رفته بود. ضربه دیدنی و محکم این بازیکن وارد دروازه شد اما از آنجایی که طارمی در لحظه ارسال پاس در آفساید قرار داشت، این گل تماشایی مردود اعلام شد.

 

اما مهاجم ایرانی پورتو از هدفش برای گلسازی دست نکشید و چند دقیقه بعد موفق شد پاس گل پیروزی بهش تیمش را بدهد. طارمی که پشت محوطه جریمه صاحب توپ شده بود، با سری بالا و دیدی عالی، یک پاس طلایی را برای نیکولاس گونزالس ارسال کرد و این بازیکن نیز با شوتی تماشایی، گل دوم اژدها را به ثمر رساند.

طارمی که پیش از این فقط یک بار در لیگ برتر پرتغال و در هفته ششم برابر ژیل ویسنته توانسته بود پاس گل بدهد، دقیقا پس از گذشت ۲۱۰ روز یا عبارتی ۷ ماه کامل، توانست در یک بازی لیگ پاس گل بدهد تا یک بار دیگر اثرگذاری خود روی یکی از گل‌های پورتو را نشان دهد.

مهاجم ایرانی در دقیقه ۶۴ این شانس را داشت تا گلزنی کند ولی این اتفاق رخ نداد. پورتو در پشت محوطه جریمه صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که طارمی پشت توپ ایستاد. او دقیقا همان دورخیزهایی که زمان ضربات پنالتی انجام می‌دهد را تکرار کرد و ضربه‌اش را روانه دروازه کرد.

شوت طارمی به حدی خطرناک بود که حتی گزارشگر پرتغالی نیز تصور می‌کرد توپ وارد دروازه شده است. در شرایطی که سنگربان کاساپیا چالش مانکن اجرا کرده بود، ضربه بازیکن بوشهری با اختلاف بسیار کمی از کنار تیرک به بیرون رفت.

طارمی که علاقه زیادی داشت در این بازی گلزنی کند، در نهایت و در دقیقه ۸۵ جای خود را به دنی لودر داد و نتوانست آمار گلزنی خود را بهبود ببخشد. پورتو نیز بازی را دو بر یک پیروز شد و با ۶۲ امتیاز به رتبه سوم بازگشت.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.