برای یکی از مستعدترین بازیکنان ایرانی در دهه ۹۰

شناسه خبر: 38573
تاریخ انتشار: 14 بهمن 1401

مهدی قایدی یک بار دیگر ثابت کرد که مهره‌ای کلیدی در تیم ریکاردو ساپینتو است و این روزها استقلال روی کاکل او می‌چرخد.

برای یکی از مستعدترین بازیکنان ایرانی در دهه ۹۰، سپری کردن یک فصل ناموفق در امارات و بازگشت به لیگ برتر نمی‌توانست اتفاق مطلوبی باشد، اما مهدی قایدی برگشت تا لباس استقلال را در لیگ بیست‌ و دوم بر تن کند و دست بر قضا در همان اولین بازی خود برای آبی‌ها، دروازه ملوان را باز کرد.

از گلی که قایدی در انزلی وارد دروازه ملوان کرد، تا شوت دیدنی این بازیکن که نتیجه مقابل نام استقلال، روی اسکوربرد استادیوم شهید باهنر را به عدد ۳ تغییر داد، ۱۶۸ روز گذشت. وینگر بوشهری آبی‌پوشان، روزهای سختی را سپری کرد و هر چه می‌زد به در بسته می‌خورد، اما موتور او در نیم فصل دوم روشن شده و توانست در چند بازی قبل، ستاره تیمش باشد.

 

از زمان حضور قایدی در سطح فوتبال حرفه‌ای، هرگز سابقه نداشته که او ۱۷ دیدار را بدون گل زدن سپری کند. بیشترین میزان قحطی گل در رزومه باشوی کوچک، به ۱۲ دیدار متوالی در فصل ۱۳۹۸ – ۱۳۹۹ برمی‌گردد که او با باز کردن دروازه تیمی از زادگاهش یعنی شاهین، به این ناکامی‌ها پایان داده بود.

البته عملکرد قایدی تنها به گل نزدن ختم نمی‌شد. او روی گل‌های تیمش نیز تأثیر چندانی نداشت تا اینکه این طلسم را از بازی جام حذفی برابر تراکتور شکست. او که به عنوان بازیکن تعویضی به میدان آمده بود، ۲ پنالتی برای تیمش گرفت و در بازی با ملوان نیز روی ۲ گل تیم ساپینتو نقش اصلی را ایفا کرد و قصد داشت تا این بار در کرمان، خودش برای استقلال گلزنی کند.

 

با شروع دیدار استقلال و مس، از همان دقایق ابتدایی مشخص بود که مدافعین میزبان روز سختی را برابر قایدی در پیش دارند. او در این مسابقه هر کاری که دلش خواست انجام داد. هر بار که اراده کرد از خط دفاعی رد شد، آن‌ها را دریبل می‌زد، پاس گل می‌داد و گلزنی می‌کرد و همه این‌ها برای ثبت یک روز فوق‌العاده برای قایدی کافی بود.

باشوی کوچک که در همان مراسم ابتدای بازی کاپشنش را از تن بیرون درآورد و به یکی از کودکان داد تا از سرمای هوا در امان باشد، توجهات را به خود جلب کرد. او در دقیقه ۱۹ با فرار از تکل بلند سیدمحمد ستاری، توپ را به دهانه دروازه فرستاد که پس از برخورد به میلاد خدایی، به گل تساوی آبی‌ها تبدیل شد.

 

قایدی در نیمه دوم نیز بسیار پرتلاش ظاهر شد. او بارها به قلب خط دفاعی مس زد و سه مرتبه نیز شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد که در آخرین تلاش، توانست دروازه حریف را باز کند. روی پاس دیدنی و ۵۰ متری رافائل سیلوا، قایدی توانست با یک سر توپ و کنار زدن مدافع روبه‌رویی، توپ را با یک شوت زمینی به کنج دروازه شهدادنژاد بفرستد و استقلال را به گل سوم برساند.


نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.