این چیزها مهدی را بدل به فوتبالیست ویژه‌ای کرده است سرخیو کونسیسائو وکیل مدافع طارمی

شناسه خبر: 37992
تاریخ انتشار: 19 شهریور 1401

 

اخراج برابر اتلتیکو مادرید به دلیل شبیه‌سازی و تلاش برای فریب داور باعث شد تا هجمه علیه مهاجم ایرانی پورتو افزایش یابد. در شرایطی که گرفتن خطاهای پنالتی پرتعداد توسط مهدی طارمی باعث شده بود تا هواداران اسپورتینگ، بنفیکا و سایر تیم‌های پرتغالی به دشمنان درجه یک این بازیکن تبدیل شوند، اتفاقات متروپولیتانو بر حجم این خصومت‌ها افزود.
تقریبا همه می‌دانند که جستجوی نام طارمی در فضای مجازی پرتغال، نتایج متعددی از تصاویر و ویدیوهای ادیت شده مبنی بر شیرجه این بازیکن به درون استخر را نشان می‌دهد. اصطلاحی که در این کشور و درخصوص بازیکنانی که با شبیه‌سازی قصد گرفتن خطای پنالتی دارند، به کار برده می‌شود.

 

البته طی فصل گذشته، تمامی پنالتی‌هایی که طارمی برای پورتو گرفته بود، توسط کارشناسان داوری پرتغال مورد تأیید قرار گرفتند اما فضای هواداری پرتغال که شباهت زیادی هم به طیف هواداری در ایران دارد، این‌گونه ایجاب می کند که رقبای پورتو چشم روی حقایق بسته و با وجود تأیید تصمیمات داوری، علیه طارمی بتازند و جو را به سمتی پیش ببرند که قاضیان میدان روی این بازیکن حساس شوند.
قطعا ممکن است برای هر فوتبالیستی این اتفاق رخ دهد که با برخوردی ساده درون محوطه جریمه، برای گرفتن خطای پنالتی تلاش کند. کما اینکه در همین فصل از رقابت‌های لیگ پرتغال ویدیوهای زیادی از تلاش بازیکنان بنفیکا و اسپورتینگ برای شبیه‌سازی دست به دست می‌شود اما این حد از حساسیت بر روی طارمی، غیرطبیعی به نظر می‌رسد.

در شرایطی که در پرتغال فضای ناجوانمردانه‌ای علیه مهاجم ایرانی شکل گرفته، اما بازیکنان و کادرفنی پورتو همواره به دفاع از مهدی طارمی پرداخته و او را یکی از بهترین‌های تیم معرفی می‌کنند. در جدیدترین اظهارنظری که درباره این بازیکن مطرح شده، سرمربی اژدهایان به طور کامل از شاگردش حمایت کرد.
سرجیو کونسیسائو در نشست خبری پیش از بازی برابر چاوز درخصوص اخراج طارمی در بازی با اتلتیکو و اینکه آیا ممکن است این انتقادات روی عملکرد او تأثیرگذار باشد، گفت: شاید هدف این باشد. من وقت نداشتم به شبکه‌های اجتماعی نگاه کنم، نمی‌دانم در آنجا چه نوشته شده است.
او ادامه داد: یک بازیکن حرفه‌ای باید به این موضوعات عادت کند، ما دستمزد خوبی دریافت می‌کنیم، ما باید به هر دو طیف گوش دهیم، هم انتقادات منفی و هم نقدهای مثبت. کمپین علیه طارمی؟ من دیگر صحبت نمی‌کنم، وگرنه مفسران به سراغم می‌آیند.
سرمربی پورتو، صحبت‌هایش را این‌گونه ادامه داد: من به کشورهای دیگر نگاه می‌کنم و برخی از برنامه‌های بعد از مسابقات را دنبال می‌کنم، خوشحال کننده است. افرادی هستند که در مورد شجاعت مربیان در استفاده از اصطلاحات تاکتیکی صحبت می‌کنند. درباره بازیکنان صحبت می کنند و… اینجا فقط در مورد چشمک سرجیو کونسیسائو صحبت می‌کنیم، یا چیزی که به داور گفت.
کونسیسائو در ادامه اظهار داشت: مفسران و بازیکنان سابق و مربیان زیادی هستند که سعی می کنند در مورد فوتبال صحبت کنند. اما شاید صحبت کردن درباره این حواشی خریدار بیشتری دارد. بهتر است در مورد آن صحبت کنید تا در مورد بازی. برخی چون نمی‌دانند، برخی دیگر چون تقریباً مجبور هستند که به این حواشی بپردازند.

سرمربی پورتو همچنین با دفاع از مهدی طارمی گفت:«من همیشه با بازیکنان صحبت می کنم و همچنین با طارمی در مورد داده‌ها و شاخص‌های بدنی که از بازی دارد، صحبت کردم. او همیشه یک ورزشکار فوق‌العاده است. برای مثال، در میان ورزشکارانی که بیشترین دوندگی انفجاری را دارند، او در بین ۳ بازیکن برتر پرتغال قرار دارد. طارمی در چرخش توپ یک سوم هجومی بیشترین مشارکت را دارد. در این صحبت‌ها این نکته نیز وجود دارد که طارمی در کنار گلزن بودن، بازیکنی است که پاس گل‌های زیادی می‌دهد. این چیزی است که من با بازیکنانم در مورد آن صحبت می‌کنم.»

نظرات

کاربر گرامی: سپاس از اینکه نظر خود را در مورد این خبر با ما و دیگران در میان می‌گذارید.